Wydanie nr 336/2024, Niedziela 1.12.2024
imieniny: pokaż (8 imion)Eligia, Natalia, Platon, Edmund, Eligiusz, Blanka, Sobiesława, Gosława
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

MIASTO MALBORK PRZYSTĄPIŁO DO STWORZENIA „PLANU GOSPODARKI NISKOEMISYJNEJ DLA MALBORKA” - 06.02.2015

MIASTO MALBORK PRZYSTĄPIŁO DO STWORZENIA „PLANU GOSPODARKI NISKOEMISYJNEJ… fot. Robert Kaczmarkiewicz [Robert Dzierzgoń]

Miasto Malbork przystąpiło do stworzenia „Planu gospodarki niskoemisyjnej dla Malborka” w ramach opracowania „Planu gospodarki niskoemisyjnej dla Gdańskiego Obszaru Metropolitalnego”. Zadanie jest współfinansowane przez Unię Europejską, ze środków Funduszu Spójności, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Posiadanie planu gospodarki niskoemisyjnej jest warunkiem uzyskania wsparcia ze środków funduszy unijnych w zakresie dofinansowania szeregu inwestycji. 

Na potrzeby opracowania przedmiotowego planu zostanie między innymi wykonana ankietyzacja mająca na celu ustalenie ilości systemów grzewczych opalanych paliwem stałym na obszarze miasta. W związku z tym w domach naszych mieszkańców mogą pojawić się ankieterzy, posługujący się stosownymi listami intencyjnymi od Burmistrza Miasta Malborka.
    
Poprawne i rzetelne wypełnienie ankiet będzie wpływało na wysoką jakość sporządzanego dokumentu. Prosimy o życzliwość i pomoc w przeprowadzeniu tej akcji.

Plan gospodarki niskoemisyjnej (PGN) to dokument o znaczeniu strategicznym. Wskazuje się w nim działania prowadzące do transformacji wszystkich sektorów gospodarki, której efektami będą: redukcja emisji gazów cieplarnianych, zwiększenie udziału energii pochodzącej ze źródeł odnawialnych i redukcja zużycia energii finalnej poprzez podniesienie efektywności energetycznej.

Plan gospodarki niskoemisyjnej ma na celu również wzmacnianie działań na rzecz poprawy jakości powietrza na obszarach, na których odnotowano przekroczenia poziomów dopuszczalnych substancji w powietrzu poprzez redukcję emisji zanieczyszczeń (m.in. pyłów, dwutlenku siarki oraz tlenków azotu).

82-200.pl

Robert Kaczmarkiewicz
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.