Wydanie nr 107/2024, Wtorek 16.04.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Benedykt, Bernadeta, Charyzjusz, Leonid, Erwin, Patrycy, Lambert, Urban, Julia, Ksenia
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. NIE dla sprzedaży gruntu pod McDonald's – radni przekazali listy z podpisami mieszkańców Burmistrzowi. Obejrzyj dyskusję ze spotkania w sali narad magistratu.

Malbork. NIE dla sprzedaży gruntu pod McDonald's – radni przekazali… fot. TvRegionalna24.pl
Grupa radnych, którzy sprzeciwiają się sprzedaży gruntu, na którym znajduje się restauracja McDonald's w Malborku, spotkała się z Burmistrzem Miasta, Zastępcami Burmistrza oraz kilkoma radnymi głosującymi za sprzedażą tego gruntu. Celem spotkania było podsumowanie zbiórki podpisów pod protestem przeciwko sprzedaży tej atrakcyjnej działki w centrum miasta.

Zbiórka podpisów ruszyła w piątek, 30 czerwca i trwała do wtorku, 4 lipca (w niedzielę podpisy nie były zbierane). Codziennie inny radny przy Galerii Malborskiej czekał na mieszkańców, którzy chcieli poprzeć protest przeciwko sprzedaży gruntu pod McDonald's i złożyć swój podpis na liście. Łącznie, w ciągu 8 godzin zebrano prawie 1000 podpisów. Radni podkreślają, że również w Internecie wielu mieszkańców w komentarzach pod ich postami wyrażało swój sprzeciw przeciwko tej sprzedaży.

W środę, 5 lipca radni: Jacek Markowski, Paweł Dziwosz, Tomasz Klonowski, Dariusz Rowiński i Adam Ilarz spotkali się w malborskim magistracie z Burmistrzem Miasta, jego Zastępcami oraz radnymi, którzy głosowali ZA sprzedażą gruntu pod McDonald's: Arkadiuszem Mroczkowskim, Dariuszem Kowalczykiem i Kazimierzem Pietkiewiczem. Przedstawili listę mieszkańców, którzy także sprzeciwiają się sprzedaży tego atrakcyjnego gruntu w centrum miasta.

Burmistrz był zaskoczony obecnością lokalnych mediów, które chciały uczestniczyć w spotkaniu. Podkreślmy, że naszą rolą jest przekazywanie istotnych i ważnych informacji mieszkańcom, a sprzedaż tego gruntu wzbudza wśród nich sprzeciw.

Czy Burmistrz pochyli się nad głosem sprzeciwu mieszkańców?

Zapraszamy do obejrzenia pełnej relacji ze spotkania w malborskim magistracie.

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
tup
tup 27.07.2023, 11:58
I po szaszorze. Radni jak zwykle bezradni.
Oglądający transmisja do końca
Oglądający transmisja do końca 10.07.2023, 23:21
Podpisy nie zostały złożone
telewidz
telewidz 06.07.2023, 21:35
Pytanie z kategorii czy chcesz być młody piękny i bogaty.
Jan
Jan 06.07.2023, 20:57
Ten z kucykiem to kto?
K.
K. 06.07.2023, 18:18
Przeczytałem bardzo dokładnie Uchwałę Rady Miasta w tej sprawie. Zainteresowanych odsyłam na stronę BIP UM Malbork. Z jej treści wynika ,wbrew temu co twierdzą nonstop inicjatorzy tej akcji, że to Rada Miasta Malborka odstąpiła od zbycia w drodze przetargu tej nieruchomości i ,,wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Miasta''. Oznacza to więc,że Burmistrz zobowiązany jest do realizacji tej uchwały,zresztą tak jak każdej innej Uchwały Rady Miasta.
Prawnik
Prawnik 06.07.2023, 15:28
Poraża mnie totalna amatorszczyzna Radnych zbierających podpisy. Jak mogli nie wpisać do list poparcia ich inicjatywy dwóch rubryk:PESEL oraz adres zamieszkania osób podpisujących petycję? Przecież bez tych danych podpisy w/w osób są po prostu z mocy prawa nieważne. Nie wiadomo nawet czy są to napewno mieszkańcy Malborka.
qwer
qwer 06.07.2023, 14:34
Patrzę na Radnych oraz stronę przeciwną-załamka .
Mieszkaniec Os.Południe
Mieszkaniec Os.Południe 06.07.2023, 17:13 (odpowiedź do qwer)
A mnie załamuje przede wszystkim niski poziom merytoryczny i kompletna nieznajomość prawa przez Radnych zbierających podpisy.
Melberno
Melberno 05.07.2023, 21:29
Boże ludzie pogońcie tych dziadków wojskowych z rady. Wnuki bawić!