Wydanie nr 107/2024, Wtorek 16.04.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Benedykt, Bernadeta, Charyzjusz, Leonid, Erwin, Patrycy, Lambert, Urban, Julia, Ksenia
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. NIE dla sprzedaży gruntu pod McDonald's – rusza zbiórka podpisów.

Malbork. NIE dla sprzedaży gruntu pod McDonald's – rusza zbiórka podpisów. fot. Archiwum TvRegionalna24.pl
Podczas czwartkowej sesji Rada Miasta Malborka, większością głosów (9 radnych za, 7 przeciw, 1 wstrzymał się) wyraziła zgodę na bezprzetargową sprzedaż terenu, na którym znajduje się restauracja McDonald's. Z taką propozycją uchwały wystąpił do Rady Miasta Burmistrz Malborka. Zdaniem części radnych, którzy głosowali przeciwko, ta atrakcyjna nieruchomość w centrum Malborka nie powinna być sprzedana.

W piątek, 30 czerwca o godz. 17.00 na Placu Jagiellończyka rusza zbiórka podpisów pod wnioskiem do Burmistrza Miasta Malborka o wycofanie decyzji o sprzedaży bezprzetargowej gruntu pod restauracją McDonald's.

Obecnie Miasto Malbork dzierżawi ten teren i uzyskuje z tego tytułu co roku czynsz w wysokości 198 821,72 zł. Umowa dzierżawy uwzględnia wzrost czynszu o wskaźnik inflacji. Umowa obowiązuje jeszcze 15 lat. Sprzedaż planowana jest na kwotę 7 mln zł.

- „Nie zgadzamy się z tą decyzją. Dlatego rozpoczynamy zbiórkę podpisów pod wnioskiem do Burmistrza o wycofanie się z tej decyzji i nie sprzedawanie tego terenu” - informuje Przewodniczący Rady Miasta Malborka Paweł Dziwosz. - „Prosimy o wsparcie. Jeśli nie zgadzasz się na sprzedaż tego, podpisz naszą listę”.

 

Tak głosowali radni:

ZA - Edward Orzęcki, Dariusz Kowalczyk, Kazimierz Pietkiewicz, Krystyna Keńska, Grzegorz Wojdanowski, Halina Ostrowska, Robert Król, Tadeusz Woźny i Arkadiusz Mroczkowski.

PRZECIW - Jacek Markowski, Paweł Dziwosz, Tomasz Klonowski, Dariusz Rowiński, Adam Ilarz, Jolanta Leszczyńska i Wiesław Dziwosz.

Od głosu wstrzymała się Bożena Piątkowska.

 

Zbiórka podpisów potrwa do wtorku, 4 lipca.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Adam
Adam 16.07.2023, 00:33
Osobiście lubię p.charzewskiego ale jeżeli dojdzie do sprzedaży to jakim intelektualnym i matematycznym jeba....ym idiotą trzeba być żeby to sprzedać rozumiem państwowe czyli olać to ale czy tak samo szanowni radni by sprzedali prywatna ojcowiznę
Jeba* rząd
Jeba* rząd 30.06.2023, 20:29
Sprzedajcie wszystko jak ten rudzielec Tusk.
KAT.
KAT. 01.07.2023, 16:29 (odpowiedź do Jeba* rząd )
Przypominam, że Stocznię Gdańską oraz Lotos sprzedał za czapkę gruszek Kaczyński.
knm
knm 04.07.2023, 10:05 (odpowiedź do KAT.)
Ale Stocznię Gdynia i nie tylko sprzedał Tusk.
W.
W. 30.06.2023, 18:58
Akcję zbierania podpisów zainicjowaną przez Przewodniczącego Rady Miasta uważam za zwykłe,, rozrabiactwo'' i napuszczanie mieszkańców na Burmistrza.Od rozstrzygania tego typu spraw jest bowiem wyłącznie wybrana przez mieszkańców Rada Miasta.Wystarczyło Panie Przewodniczący i reszta Prezydium Rady lepiej,, przypilnować' frekwencji na Sesji i prawdopodobnie Uchwała by nie przeszła. Czterech Radnych nie wzięło bowiem udziału w głosowaniu, a nie byli to raczej zwolennicy sprzedaży terenu bez przetargu.Przecież było z góry wiadomo, że ta sprawa będzie gorącym tematem, który podzieli Radę prawie na pół.
xzt
xzt 05.07.2023, 07:51 (odpowiedź do W. )
Może wyborcy wreszcie zastanowią się kogo wybierają .
cc
cc 30.06.2023, 13:07
Skandal
telewidz
telewidz 30.06.2023, 20:59 (odpowiedź do cc)
Rozumiem że skandalem jest zachowanie inicjatora akcji PR?