Wydanie nr 203/2024, Niedziela 21.07.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Benedykt, Prokop, Daniel, Ignacy, Andrzej, Wiktor, Stojsław, Julia, Prakseda, Klaudiusz, Arbogast
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kiedy w końcu uruchomiona zostanie sygnalizacja świetlna i szlabany na przejeździe kolejowym na ul. de Gaulle'a w Malborku? PKP PLK po raz 4 przekłada termin.

Kiedy w końcu uruchomiona zostanie sygnalizacja świetlna i szlabany… fot. TvRegionalna24.pl
Pociągi na trasę linii kolejowej nr 207 Malbork – Kwidzyn wróciły w końcu na kolejową mapę Pomorza w lipcu 2021 r., po czterech żmudnych latach prac modernizacyjnych. Termin oddania tej inwestycji do użytku był wielokrotnie przekładany. Mimo powrotu pociągów na trasę, inwestycja nie została jeszcze całkowicie zakończona, ponieważ przy okazji przebudowy linii 207 zmodernizowany miał być przejazd kolejowo – drogowy w ciągu ul. de Gaulle'a w Malborku. Do tej pory, mimo wskazywania kilku terminów, na przejeździe nadal nie działają szlabany i sygnalizacja świetlna.

Połączenia kolejowe na trasie linii nr 207 Malbork – Kwidzyn na dobre wróciły 10 lipca 2021 r. Jednak przejazd kolejowo-drogowy w ciągu ul. gen. de Gaulle’a w Malborku w dalszym ciągu nie był skończony – nie działały ani szlabany, ani sygnalizacja świetlna.

W listopadzie 2021 r. Przemysław Zieliński z zespołu prasowego PKP PLK poinformował naszą redakcję, że zakończenie prac na przejeździe kolejowo-drogowym planowane jest do końca I kwartału 2022 r. W kwietniu br. dostaliśmy informację, że zakończenie prac planowane jest do końca III kwartału 2022 r., a w listopadzie br. zostaliśmy poinformowani, że uruchomienie urządzeń na przejeździe kolejowo – drogowym w ciągu ul. de Gaulle’a w Malborku planowane jest na przełomie listopada i grudnia br. Za pasem mamy koniec roku, a w dalszym ciągu nie widać na przejeździe zmian wskazujących na rychłe zakończenie. Kiedy w końcu przejazd ten będzie działał poprawnie i będzie bezpieczny zarówno dla kierowców, pieszych jak i rowerzystów?

Po raz kolejny z tym pytaniem skierowaliśmy się do PKP PLK.

W odpowiedzi Przemysław Zieliński napisał, że uruchomienie urządzeń na przejeździe kolejowo – drogowym w ciągu ul. de Gaulle’a w Malborku planowane jest w I kwartale 2023 r.

- „Zmiana harmonogramu wynika z konieczności wykonania dodatkowych prac związanych z zaprojektowaniem i zabudową nowego oświetlenia przejazdu oraz niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, uniemożliwiającymi wykonanie oznakowania poziomego jezdni”.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Ha ha ha.
Ha ha ha. 30.12.2022, 16:48
Plusowa temperatura w grudniu to dla tego tytana intelektu niekorzystne warunki atmosferyczne. Kabaret by tego nie wymyślił. W lipcu pewnie upały przeszkadzały dokończyć przebudowę.
XD
XD 31.12.2022, 13:39 (odpowiedź do Ha ha ha.)
Przy malowaniu przeszkadza bardziej śnieg i deszcz, co nie zmienia faktu, że trudno nie przewidzieć takich warunków w zimie. Gdyby ktoś się chwilę nad tym zastanowił to może nie podawaliby co róż nowych terminów.
Ha ha ha.
Ha ha ha. 31.12.2022, 17:09 (odpowiedź do XD)
Cóż tam chcesz malować ? Znaki i rogatki są już gotowe do montażu. Szafy sterownicze dostarczane są już zmontowane i pomalowane. Chodnik i ścieżkę rowerową wykłada się kolorową kostką. Pozostaje jedynie pomalować szyny i trawę na nasypie, według twojej teorii.
vv
vv 30.12.2022, 14:56
Ale szambo z tym przejazdem i całą linią kolejową i nikt jeszcze za to nie siedzi
Koń polski
Koń polski 30.12.2022, 13:46
Tak wyglądają rządy Pokręconych i Skorumpowanych .