Wydanie nr 107/2024, Wtorek 16.04.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Benedykt, Bernadeta, Charyzjusz, Leonid, Erwin, Patrycy, Lambert, Urban, Julia, Ksenia
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nadeszła wiekopomna chwila! Wróciły pociągi na trasę Malbork-Kwidzyn.

Nadeszła wiekopomna chwila! Wróciły pociągi na trasę Malbork-Kwidzyn. fot. TvRegionalna24.pl
Chciałoby się krzyknąć YES, YES, YES! Ale tylko nadmienimy, że w końcu, po prawie półtorarocznym poślizgu od soboty na trasę Malbork-Kwidzyn wracają pociągi.

 

Modernizacja linii kolejowej nr 207 na trasie Malbork-Gardeja trwała od 2017 r. Inwestycja miała być oddana do użytku w lutym 2019 r., jednak z różnych powodów data była wielokrotnie przesuwana. W końcu jednak linia 207 otwiera się na nowo dla podróżujących pociągami na trasie Malbork-Kwidzyn.

 

 

W piątek, 9 lipca br. o godz. 10 z malborskiego dworca, a dokładnie z peronu nr 4 wyjechał na ostatnią jazdę testową pociąg z pierwszymi pasażerami. Wśród nich byli m.in. Józef Sarnowski, członek zarządu województwa pomorskiego oraz Leszek Sarnowski, nowo mianowany starosta sztumski.

 

 

 

 

Od soboty, 10 lipca br. na dobre już wracają połączenia kolejowe na trasie linii 207 Malbork-Kwidzyn.

- Na trasie z Kwidzyna do Malborka będzie 8 par pociągów. Przejazd zajmie około 40 minut. Podróżni skorzystają m. in. z przebudowanej stacji w Kwidzynie. Wyższe perony oraz przejście podziemne z 3 windami zapewnią lepszy dostęp do kolei osobom o ograniczonych możliwościach poruszania się” - informuje Przemysław Zieliński z zespołu prasowego PKP PLK S.A. - „W Sztumie, Gościszewie, Sztumskiej Wsi, Ryjewie i Brachlewie wygodniejszą komunikację umożliwią pochylnie. Na peronach zamontowano nowe, jaśniejsze oświetlenie LED. Przygotowane są wiaty oraz ławki. Czytelne oznakowanie oraz gabloty informacyjne z rozkładami jazdy ułatwią orientację. Dla rowerzystów przygotowano stojaki rowerowe. Zwiększył się poziom bezpieczeństwa na styku dróg i torów. Na 27 przejazdach kolejowo-drogowych między Kwidzynem a Malborkiem jest nowa nawierzchnia, rogatki i sygnalizacja świetlna”.

 

 

 

 

Kierowco, uważaj na przejeździe!

Pamiętajmy, że na skrzyżowaniu torów z drogą należy przestrzegać przepisów. Kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność już podczas zbliżania się do przejazdu. Ważne jest zatrzymanie i upewnienie się, czy nie nadjeżdża pociąg. Na przejazd należy wjeżdżać tylko wówczas, gdy jest zapewnione miejsce na zjazd.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Daria
Daria 10.07.2021, 21:18
Nie działają szlabany. Id godziny 6 jedzie pociąg i każdorazowo wydaje po parę sygnałów dźwiękowych. Jest to uciążliwe!!!
marek
marek 11.07.2021, 10:39 (odpowiedź do Daria)
dokladnie, a jak ktos ma male dzieci to juz wogole.
Arek
Arek 09.07.2021, 17:33
nie działają szlabany, budowa nie skończona oj byle tylko nie było tragedii
RIK
RIK 09.07.2021, 17:27
Niech się określą odnośnie przejazdu w N.Wsi Malb. czy będą działać szlabany,ostrzeżeńie czerwonym światłem czy tylko znak STOP!!!!!!!