Wydanie nr 273/2022, Piątek 30.09.2022
imieniny: pokaż (9 imion)Wiara, Felicja, Grzegorz, Zofia, Hieronim, Imisław, Wiktor, Honoriusz, Znamir
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Jak sprawić, aby pralka służyła nam jak najdłużej?

Jak sprawić, aby pralka służyła nam jak najdłużej? fot. Jak sprawić, aby pralka służyła nam jak najdłużej?
Pralki na dobre zagościły w naszych domach. Nie są to już urządzenia słabej jakości i o niewielkiej liczbie programów prania. To nowoczesne i wydajne sprzęty, które nie tylko piorą, ale w wielu przypadkach pozytywnie wpływają na jakość i trwałość naszych ubrań. Znacznie większa liczba programów prania i nowoczesne technologie sprawiają, że aktualnie w pralkach możemy bez obaw prać tak delikatne i wymagające tkaniny jak wełna czy jedwab. Jednakże by pralka rzeczywiście spełniała swoją rolę i służyła nam jak najdłużej, powinniśmy przywiązywać dużą wagę do tego, w jaki sposób dbamy o swoje urządzenie. Poznaj skuteczne sposoby na to, jak dbać o swoją pralkę. 

Dbanie o pralkę – dlaczego jest ważne? 

Czasy, w których posiadanie pralki było rzadkością, już dawno należą do przeszłości. Co więcej, rozwój technologii sprawił, że dostępne modele nowoczesnych pralek posiadają programy, które są w stanie zastąpić tradycyjne pranie ręczne. To oczywiście nie pozostaje bez znaczenia dla nas, użytkowników. Posiadanie inteligentnej i wydajnej pralki to bardzo duża oszczędność naszego czasu. Jest to szczególnie zauważalne w przypadku wymagających tkanin, które wymagają od nas poświęcenia im odpowiedniej ilości czasu, zarówno w trakcie prania, jak i suszenia. 

Jednocześnie, zaopatrując się w nowy sprzęt AGD, w tym wypadku – pralkę, liczymy na to, że będzie nam służyć przez wiele lat. To oczywiście jest możliwe, jednak nie bez naszego udziału. Pralka to urządzenie, które powinniśmy traktować z odpowiednią dozą zaangażowania. Dlaczego? Nie należy zapominać, że nawet najnowocześniejszy i najlepszej jakości sprzęt ulegnie zepsuciu, jeśli będzie przez nas niewłaściwie użytkowany i poddawany regularnej konserwacji. Jakich błędów nie popełniać? 

Błędy w konserwacji pralki 

Jakie są najczęstsze błędy w przypadku konserwacji pralki? Przede wszystkim jest to jej zbyt rzadkie czyszczenie lub jego całkowity brak. Niestety, choć pralka pierze nasze ubrania, sama także wymaga mycia. Zanieczyszczenia, które osadzają się w jej wnętrzu, mogą pochodzić z zarówno z naszych ubrań, jak i wynikać z nadmiaru używanych detergentów, które gromadzą się w jej wnętrzu. Zastanawiasz się, czemu z Twojej pralki wydobywa się nieprzyjemny zapach, a odzież nie pachnie już praniem? To znak, że konieczne jest dokładne wyczyszczenie Twojego urządzenia. 

Kolejnym problemem w przypadku wielu pralek jest zatkany filtr. Nieoczyszczony znacznie utrudnia prawidłowy dopływ wody, a zatkany może grozić poważną awarią. Niektóre modele pralek posiadają specjalną funkcję, która informuje o tym, że filtr, a dokładniej jego odpływ uległ zatkaniu. Jeśli jednak Twoje urządzenie nie posiada takiej funkcji, pamiętaj o jego regularnym czyszczeniu co kilkanaście prań. 

Pozostając w temacie filtrów, warto zainteresować się akcesorium, jakim jest filtr do pralki Electrolux. To rozwiązanie, które pomaga nam w skutecznym wychwytywaniu włókien mikroplastiku, które pochodzą z naszej odzieży i jak wiadomo, mają szkodliwy wpływ na środowisko. By służył nam jak najdłużej, warto zadbać o jego regularną konserwację. 

Jak dbać o pralkę? 

Jak dbać o pralkę, by pozostała z nami jak najdłużej? Przede wszystkim niezbędna jest tutaj regularność. Oprócz mycia bębna pralki, szufladek na detergenty oraz częstego czyszczenia filtra warto pozbyć się z niej kamienia, który może pochodzić z tzw. twardej wody. Kamień to jedna z najczęstszych przyczyn uszkodzonych pralek, dlatego też warto pamiętać o regularnym odkamienianiu. W tym celu możesz wykorzystać gotowe produkty lub użyć składników, jakie znajdziesz w swojej kuchni – w usunięciu kamienia bardzo dobrze sprawdzą się ocet i kwasek cytrynowy. 

Oprócz tego zwracaj dużą uwagę na to, co wkładasz do pralki. Chusteczki, koraliki, karty kredytowe, zapałki, monety czy guziki – choć są niewielkie i wydają się nieszkodliwe, mogą mieć poważne konsekwencje dla naszego sprzętu. By tego uniknąć, zawsze przed włożeniem odzieży do prania upewnij się, że jej kieszenie są puste. Jeśli z kolei jesteś właścicielem psa lub kota, zadbaj o akcesoria, które w trakcie prania usuwają nadmiar włosów zwierzęcia, które osiadają na naszych ubraniach i które również mogą doprowadzić do zatkania filtra. 

Jak sprawić, aby pralka służyła nam jak najdłużej?
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
M
M 13.08.2022, 06:56
No depil to psał