Wydanie nr 140/2024, Niedziela 19.05.2024
imieniny: pokaż (12 imiona)Celestyn, Potencjana, Potencjanna, Kryspin, Bernarda, Piotr, Iwo, Pękosław, Mikołaj, Augustyn, Pudencjana, Pudencjanna
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Przekop Mierzei Wiślanej. Oficjalnie otwarto most południowy nad Kanałem Żeglugowym w ciągu drogi wojewódzkiej 501. Do Krynicy Morskiej i Piasków już bez korków.

Przekop Mierzei Wiślanej. Oficjalnie otwarto most południowy nad Kanałem… fot. TvMalbork.pl / Zulawyimierzeja24.pl / TvRegionalna24.pl / TvSztum.pl Piotr Wąsowicz
W piątek (25 czerwca 2021 roku) po południu otwarto most południowy nad budowanym kanałem żeglugowym na Mierzei Wiślanej. To jeden z dwóch mostów, po których mieszkańcy i turyści będą przejeżdżać w ciągu drogi wojewódzkiej 501.

Przekop Mierzei Wiślanej. Oficjalnie otwarto most południowy nad Kanałem Żeglugowym w ciągu drogi wojewódzkiej 501. Do Krynicy Morskiej i Piasków już bez korków.

Urząd Morski w Gdyni oraz wykonawca inwestycji NDI/Besix informowali wcześniej, że to jeden z najdłuższych tego typu obiektów obrotowych w Polsce. Jego łączna długość to ponad 60 metrów, masa konstrukcji stalowej ustroju wraz z przeciwwagą to ok. 550–560 ton.

- Otwarcie Mostu Południowego to dowód na to, że prace na Mierzei Wiślanej przebiegają zgodnie z założonym harmonogramem. Postęp prac widoczny jest również przy budowie Mostu Północnego, gdzie wykonano większość robót konstrukcyjnych. Dzięki tym obiektom kierowcy nie będą stać w korkach, czekając, aż przez kanał żeglugowy przepłynie statek, co z pewnością przyczyni się do większego komfortu podróży - powiedział wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.
Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

 

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Wykonujemy Zdjęcia i Filmy Lotnicze w Jakości Full HD - Wielowirnikowy Bezzałogowy Statek Latający - Dron - Biały 24 TvMalbork.pl Wykonujemy Zdjęcia i Filmy Lotnicze w Jakości Full HD - Wielowirnikowy Bezzałogowy Statek Latający - Dron - Biały 24 TvMalbork.pl
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.