Wydanie nr 140/2024, Niedziela 19.05.2024
imieniny: pokaż (12 imiona)Celestyn, Potencjana, Potencjanna, Kryspin, Bernarda, Piotr, Iwo, Pękosław, Mikołaj, Augustyn, Pudencjana, Pudencjanna
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Przekop Mierzei Wiślanej. Utrudnienia i ruch wahadłowy na DW 501. W tym miesiącu do Krynicy Morskiej pojedziemy już nowym mostem obrotowym.

W ramach budowy drogi wodnej łączącej Zatokę Gdańską z Zalewem Wiślanym powstają dwa mosty drogowe - obrotowe: północny i południowy . To ma zapewnić nieprzerwaną ciągłość ruchu na drodze 501.

Kpt. Wiesław Piotrzkowski, dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni, powiedział, że prace przy moście południowym są bardzo zaawansowane. Przeprawa została już poddana próbom obciążeniowym. Sprawdzony został też system sterowania. Pozytywne wyniki kontroli pozwolą o wystąpienie na użytkowanie przeprawy.

 

– Będziemy przekierowywać ruch na most południowy. To nastąpi przed wakacjami, w okresie kilku dni przed rozdaniem świadectw w szkołach, żeby docelowy ruch w czasie letniego wypoczynku odbywał się po nowym moście. To też pewnie będzie atrakcją dla ludzi zmierzających do Krynicy Morskiej, bo będą mogli się rozejrzeć i zobaczyć dwa akweny wodne, które nasza inwestycja ma łączyć – powiedział kpt. Wiesław Piotrzkowski. Prace przy budowie kanału żeglugowego postępują zgodnie z planem. Wykonanych zostało już 60 proc. inwestycji. Pierwszy etap ma zakończyć się w połowie przyszłego roku. Drugi zakłada już przebudowę toru wodnego na rzece Elbląg. Całą inwestycję zakończą prace polegające na pogłębieniu drogi wodnej na Zalewie Wiślanym i rzece prowadzącej do portu.

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.