Wydanie nr 89/2024, Piątek 29.03.2024
imieniny: pokaż (5 imion)Wiktoryn, Marek, Eustazy, Czcirad, Cyryl
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Podsumowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w I półroczu 2020 r.

  • Wydanie nr 89/2024
  • 21 lipca 2020, 10:16
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
Podsumowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa w I półroczu 2020… fot. KPP Malbork
Mieszkańcy powiatu malborskiego od 1 lipca 2016 r. mogą korzystać z internetowej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, która pozwala na bezpośredni dostęp do informacji na temat stanu bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania oraz umożliwia wskazywanie lokalnych zagrożeń. W I półroczu 2020 r. malborscy policjanci odnotowali 158 zgłoszeń naniesionych przez mieszkańców na mapę zagrożeń miejsc, w których dochodzi do niepożądanych zachowań. Funkcjonariusze weryfikując dokładnie wszystkie zgłoszenia, 42 z nich potwierdzili. Dzięki otrzymanym sygnałom, mundurowym udało się wyeliminować 8 zgłoszonych zagrożeń, a policyjne patrole objęły stałym nadzorem wskazane przez mieszkańców miejsca zagrożone.

 

Policjanci w malborskiej komendzie podsumowali funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W I półroczu na terenie naszego powiatu zgłoszono 158 zagrożeń, z czego mundurowi potwierdzili 42. Najwięcej zgłoszeń - 47, dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości oraz spożywania alkoholu w miejscach publicznych (35 zgłoszeń). Aby wyeliminować zgłaszane przez mieszkańców problemy, funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego i zespołu patrolowo-interwencyjnego dyslokowani byli w rejony, w których potwierdzono wskazane zagrożenia. Podczas weryfikacji oraz działań mających na celu wyeliminowanie zagrożeń związanych z przekraczaniem dozwolonej prędkości, funkcjonariusze malborskiej drogówki wobec kierujących łamiących przepisy zastosowali mandaty karne lub skierowali wnioski o ukaranie do sądu.

 

 

 

 

Widzisz zagrożenie, zareaguj!

Dzięki tym działaniom mundurowi wyeliminowali zgłoszone zagrożenia dotyczące przekraczania prędkości na ulicy Kotarbińskiego oraz na drodze powiatowej biegnącej przez miejscowość Grobelno. W potwierdzonych przypadkach dotyczących niewłaściwej infrastruktury drogowej - łącznie 12 zgłoszeń i nieprawidłowego parkowania – 26 zgłoszeń, które związane były z niewystarczającą ilością miejsc parkingowych lub złą organizacją ruchu drogowego, policjanci wystosowali wnioski m.in. do Urzędu Miasta Malborka, GDDKiA oraz Zarządu Dróg Powiatowych w Malborku z prośbą o usunięcie tych nieprawidłowości. Od stycznia do końca czerwca 2020 roku mundurowi przekazali do zarządców dróg m.in. wnioski o naprawę nawierzchni na ulicy Kochanowskiego oraz stworzenie dodatkowych miejsc parkingowych na ulicach Smoluchowskiego i Michałowskiego. Pozostałe zgłoszenia dotyczyły obszarów związanych z grupowaniem się małoletnich zagrożonych demoralizacją, aktów wandalizmu i bezdomności.

 

 

 

 

Prawie 2400 zgłoszonych zagrożeń.

Od początku działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa mieszkańcy powiatu malborskiego aktywnie włączyli się w poprawę bezpieczeństwa lokalnego. Od 1 lipca 2016 r. do 30 czerwca 2020 r. na terenie powiatu malborskiego zgłoszono 2395 zagrożeń z czego mundurowi potwierdzili 839. Te społeczne sygnały policjanci wykorzystują również przy tworzeniu analizy stanu bezpieczeństwa i porządku publicznego.

 

 

 

 

Informację i zdjęcie przekazała: asp. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy KPP Malbork

 

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.