Wydanie nr 174/2024, Sobota 22.06.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Agenor, Flawiusz, Achacy, Innocenta, Paulina, Achacjusz, Innocenty, Tomasz, Alban
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Rodziny z niebieskimi kartami i dwa poważne wypadki. Raport sztumskich służb mundurowych – 9-16.05.2016

Założono cztery niebieskie karty. Doszło do dwóch groźnych wypadków. W jednym zderzyły się aż trzy samochody, w drugim samochód osobowy dachował. Zatrzymano dwóch kierujących z promilami. Jeden z nich rowerzysta jechał z 1,5 prom w wydychanym powietrzu.

W ciągu weekendu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Sztumie założyli cztery niebieskie karty: dwie w Sztumie i dwie w Dzierzgoniu. Policjanci reagowali do kilkunastu interwencji, w których dochodziło do zakłóceń porządku. 
Odnotowano też dwa zgony osób starszych (mężczyzn): pierwszy w Mikołajkach Pomorskich, drugi w Sztumie. Ich ciała odnaleziono w ich miejscach zamieszkania. Śmierć nastąpiła z przyczyn naturalnych. 

Zatrzymano dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwsza z nich została zatrzymana w Czerninie, w sobotę 14 maja kilka minut przed godz. 7.00. Była to mieszkanka Pelplina (0,80 prom). 
Tego samego dnia w Starym Targu policjanci z sekcji Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli rowerzystę. Okazało się, że był pijany i prowadził rower mając 1,5 prom alkoholu w wydychanym powietrzu!.    
W piątek 13 maja policjanci z Wydziału Kryminalnego zatrzymali 30-letniego mieszkańca Sztumu, u którego wykryto amfetaminę. Został on przesłuchany i usłyszał zarzuty. Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany przez Sąd w Kwidzynie do odbycia kary lub zapłacenia grzywny. Po zapłaceniu grzywny został zwolniony do domu. 

Ponadto sztumscy policjanci odnotowali trzy kolizje. 

Informacji udzieliła mł. asp. Karolina Gastoł – Zawicka, rzecznik prasowa, KPP w Sztumie

9 maja o godz. 10.39 dyspozytor straży pożarnej w Sztumie odebrał zgłoszenie o wypadku, do którego doszło w Brzozówce, w którym uczestniczyły samochody marki VW Passat, Dacia Duster oraz Ford. Transit.  
Na drodze wojewódzkiej nr 515 samochód osobowy marki VW passat w wyniku dachowania stanął na poboczu drogi. Na skutek dachowania tego pojazdu, passat jadący z naprzeciwka oraz kierujący pojazdami zaczęli gwałtownie hamować. To z kolei doprowadziło do najechania przez forda transita a tył dacia duster. Dwie osoby na miejscu przebadała ekipa pogotowia. W wyniku zdarzenia jedną osobę przetransportowano do Szpitala Polskiego w Sztumie.

W minionym tygodniu doszło także do innego wypadku. W nocy z 11 na 12 maja ok. godz. 3.00 w Koniecwałdzie (gm. Sztum), doszło do wypadku z udziałem opla astry. 
Na miejscu zdarzenia  strażacy zauważyli na lewym pasie jezdni w stronę Malborka - samochód osobowy marki Opel Astra II  przewrócony na dach. Na miejscu nie odnaleziono osób poszkodowanych.  Jak relacjonują świadkowie zdarzenia, pojazdem podróżowały dwie osoby, które oddaliły się z miejsca zdarzenia.

Oprócz tego strażacy 9 maja usuwali gniazdo owadów, które zagrażało mieszkańcom domu wielorodzinnego. Dwukrotnie gaszono płonące śmietniki w Sztumie 11. (ul. Sienkiewicza) i 14 maja (ul. związku Jaszczurczego).  

Strażacy zabezpieczali też Festyn Sportowo-Rekreacyjny w Sztumskim Polu przy ul. Jezioro Białe. 

Informacji udzielił, kpt. Dariusz Treć, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej PSP w Sztumie. 

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.