Wydanie nr 337/2024, Poniedziałek 2.12.2024
imieniny: pokaż (12 imiona)Bibiana, Bibianna, Aurelia, Wiktoryn, Zbylut, Ludwina, Balbina, Sulisław, Paulina, Sylweriusz, Budzisława, Budzisław
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Waplewo Wlk. II edycja Konkursu Kultury i Tradycji Szlacheckiej – 22.03.2016

  • Wydanie nr 337/2024
  • 23 marca 2016, 13:53
  • Wawrzyniec Mocny
  • Wiadomości
Powiśle znane jest ze swoich tradycji ziemiańskich i dworskich. Te ostatnie kojarzone są szczególnie z historią rodu hrabiów Sierakowskich z majątku w Waplewie Wielkim. Tej tradycji historycznej poświęcona została II już edycja Konkursu Kultury i Tradycji Szlacheckiej. Zainaugurowano ją 22 marca w pałacu w Waplewie Wlk.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatów sztumskiego, malborskiego i kwidzyńskiego. Podczas inauguracji spotkały się wszystkie osoby zaangażowane w organizację wydarzenia. Ustalono szczegóły: kwestie regulaminowe, termin nadsyłania prac i tematykę. Regulamin Konkursu wkrótce zaprezentujemy na naszej stronie. Obecnie otrzymują go dyrektorzy szkół.

Dodajmy, że pierwsza edycja była wyjątkowo udana, także ze względu na fakt, że wpłynęło aż 200 prac uczniów z powiatów malborskiego i sztumskiego.

 

- Podobnie jak w pierwszej edycji, przygotowaliśmy specjalnie wybity medal, który otrzymają laureaci zmagań i ich opiekunowie – mówi Piotr Stec z Samorządnego Powiśla organizatora konkursu. - Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Konkurs polega na krzewieniu historii Powiśla – terenu związanego z kulturą dworską i ziemiańską. Zmagania zostaną podzielone na dwa etapy: część plastyczną, w której wezmą udział dzieci oraz poświęconej pracom literackim, monograficznym oraz historycznym młodzieży gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej. Mamy nadzieję, że w tym roku będziemy mieli jeszcze więcej uczestników.

 

Dodajmy, że prace mogą mieć przeróżną formę. Mogą to być prezentacje multimedialne, monografie, prace opisowe, literackie bądź skupiające się na wybranym epizodzie historycznym. Można też zdecydować się na wykonanie plakatu bądź planszy. Pomysł i forma prac jest w zasadzie dowolna byle wiązała się ściśle z tematyką. Prace konkursowe można nadsyłać do 25 maja na adres sekretariatu Urzędu Miasta i Gminy w Starym Targu. Organizatorzy wyniki ogłoszą podczas finału na początku czerwca.

Wawrzyniec Mocny
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.