Wydanie nr 276/2023, Wtorek 3.10.2023
imieniny: pokaż (15 imion)Teresa, Gerard, Ewalda, Gerarda, Ewald, Kandyd, Eustachy, Sierosław, Częstobrona, Ermegarda, Irmegarda, Romana, Augustyna, Kandyda, Cyprian
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Miłoradz. Nowy sprzęt trafił do druhów z OSP Kończewice.

Gmina Miłoradz. Nowy sprzęt trafił do druhów z OSP Kończewice. fot. Archiwum TvRegionalna24.pl
Ochotnicza Straż Pożarna w Kończewicach otrzymała ponad 10 tys. zł dotacji na zakup wyposażenia dla jednostki, która od niespełna roku należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.

Pieniądze zostały pozyskane w ramach tegorocznego naboru do programu „Florek – wsparcie dla OSP” z przeznaczeniem na zadanie pn. „Podniesienie gotowości bojowej OSP poprzez doposażenie jednostki w niezbędny sprzęt i wyposażenie”.

- „Koszt kwalifikowany zadania wyniósł 10 779 zł. W ramach realizowanego zadania jednostka OSP otrzymała dofinansowanie w formie dotacji ze środków NFOŚiGW oraz WFOŚiGW w Gdańsku w wysokości 10 300 zł” – informuje OSP Kończewice. – „Zadanie polegało na zakupie pilarki do drewna oraz detektora pomiaru stężeń tlenu i dwutlenku węgla”.

Zadanie dofinansowywane jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, w ramach programu Priorytetowego „Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych. Cześć 2. Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych”.

 

 

 

 

Informacja: Gmina Miłoradz

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.