Wydanie nr 147/2024, Niedziela 26.05.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Angelika, Filip, Adalwina, Alwina, Adalwin, Alwin, Emil, Ewelina, Paulina, Więcemił, Ariusz
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Czy Miasto Malbork powinno sprzedać bez przetargu grunt pod restauracją McDonald's?

Czy Miasto Malbork powinno sprzedać bez przetargu grunt pod restauracją… fot. Archiwum TvRegionalna24.pl
W środę w przestrzeni publicznej pojawiła się informacja, że podczas najbliższej sesji Rady Miasta Malborka radni zadecydują, czy grunt przy ul. Piastowskiej 2 – gdzie obecnie znajduje się restauracja McDonald's, zostanie sprzedany w trybie bezprzetargowym za kwotę 7 mln zł.

W środę, 28 czerwca na profilu społecznościowym Przewodniczący Rady Miasta Malborka Paweł Dziwosz zwrócił się do mieszkańców z prośbą o ich opinię na temat ewentualnej sprzedaży gruntu, na którym znajduje się restauracja McDonald's.

- „Szanowni Państwo. Czy Miasto powinno sprzedać atrakcyjny grunt pod Restauracją McDonald's w Malborku? Z taką propozycją uchwały wystąpił do Rady Miasta Burmistrz Malborka. Obecnie Miasto Malbork dzierżawi ten teren i uzyskuje z tego tytułu, co roku czynsz w wysokości 198 821,72 zł. Sprzedaż planowana jest na kwotę 7 mln zł. Jestem ciekawy Państwa opinii. Żeby nie sugerować odpowiedzi, czasowo wstrzymam się z wyrażeniem swojego zdania w tym temacie” - czytamy na profilu Przewodniczącego Rady Miasta Malborka.

 

A jakie jest wasze zdanie na ten temat?