Wydanie nr 273/2023, Sobota 30.09.2023
imieniny: pokaż (9 imion)Wiara, Felicja, Grzegorz, Zofia, Hieronim, Imisław, Wiktor, Honoriusz, Znamir
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Powiat wyróżniony w konkursie Innowacyjny Samorząd 2023.

Malbork. Powiat wyróżniony w konkursie Innowacyjny Samorząd 2023. fot. Starostwo Powiatowe w Malborku
Powiat malborski został wyróżniony w 4. edycji konkursu Innowacyjny Samorząd, organizowanego przez Serwis Samorządowy PAP. Nagrodę przyznano za kreowanie nowych usług rynku pracy.

W konkursie Innowacyjny Samorząd co roku nagradzane są gminy, miasta, powiaty i województwa mogące pochwalić się najbardziej innowacyjnymi projektami, które stają się inspiracją dla innych jednostek samorządu terytorialnego. W tym roku odbyła się już 4. edycja konkursu, do której zgłoszono łącznie 244 projekty, a podczas uroczystej gali nagrodzono 18 z nich.

Jak informuje Serwis, w tegorocznej edycji konkursu samorządy zgłaszały projekty związane z rozwojem e-usług oraz inteligentne rozwiązania z zakresu zarządzania infrastruktura miejską. Nowe pomysły pojawiły się także w obszarze edukacji, ochrony środowiska oraz usług społecznych.

Projekty oceniała kapituła w składzie: dyrektor biura Związku Powiatów Polskich Rudolf Borusiewicz, prezes Unii Miasteczek Polskich Grzegorz Cichy, prof. Stanisław Łobejko ze Szkoły Głównej Handlowej, pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech Justyna Orłowska, dr Tomasz Pilewicz ze Szkoły Głównej Handlowej, dyrektor biura Związku Miast Polskich Andrzej Porawski, dyrektor biura Związku Gmin Wiejskich RP Leszek Świętalski oraz redaktor naczelna Serwisu Samorządowego PAP Anna Banasik.

Wśród nagrodzonych projektów z województwa pomorskiego znalazły się: gmina Starogard Gdański, gmina Kępice w powiecie słupskim, Ustka i Gdańsk.

W kategorii Powiaty pierwsze i drugie miejsce zajął powiat poznański za projekt „Aromatorium – Biblioteka Zapachów w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych w Owińskach” oraz za nowatorskie narzędzia do nauki podpisu dla niewidomych, metodykę i metodologię nauczania w SOSW dla Dzieci Niewidomych w Owińskach. Trzecie miejsce przypadło powiatowi wrzesińskiemu za budowę Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii w Grzymysławicach.

W tej kategorii wyróżnienie otrzymał powiat malborski za kreowanie nowych usług rynku pracy – czyli działań podejmowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Malborku. Nagrodę podczas uroczystej gali w Warszawie odebrał starosta malborski Mirosław Czapla, któremu towarzyszyli pracownicy PUP Malbork.

Wśród wyróżnionych znalazły się również powiaty: toruński (dwa wyróżnienia), wrocławski, białostocki, gostyński, poznański, policki i wejherowski.


 


 

Źródło: Serwis Samorządowy PAP


 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Gimnazjalista malborski
Gimnazjalista malborski 29.05.2023, 18:21
Geniusz wicestarosta i starosta. Będzie super praca, super płatna? Nie befzie trzeba wyjeżdzać z Malborka?