imieniny: pokaż (5 imion)Wiktoryn, Marek, Eustazy, Czcirad, Cyryl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

MAL WOPR. Kacper Patoka najlepszy w Grudziądzu.

MAL WOPR. Kacper Patoka najlepszy w Grudziądzu. fot. MAL WOPR Malbork
Doskonałym wynikiem zakończył swój start w zawodach pływackich, które odbyły się w Grudziądzu, zawodnik MAL WOPR Malbork – Kacper Patoka. W swojej kategorii wiekowej nie miał sobie równych, tym samym zajmując pierwsze miejsce.

W sobotę, 18 marca odbył się XXIII Grudziądzki Puchar Orki. Wśród 269 zawodników z 24 klubów startujących w zawodach, zawodnik z Malborka Kacper Patoka zajął pierwsze miejsce w swojej kategorii wiekowej, dorzucając do swoich zdobyczy trzy medale, z czego dwa złote.

- „Nasz zawodnik nie tylko dwukrotnie wygrał swoje starty, ale we wszystkich czterech poprawił dotychczasowe rekordy życiowe. Na szczególną uwagę zasługuje jego wynik w stylu dowolnym, w którym przepłynął sprinterski dystans 50 metrów w fantastycznym czasie 26,93 pokonując po raz pierwszy w swojej karierze barierę 27 sekund” - informuje Iwona Ciecholewska z MAL WOPR.

Formuła zawodów określała obowiązkowy start wszystkich pływaków w czterech stylach pływackich na dystansie 50m. Uzyskiwane czasy były sumowane i zawodnik, który miał najniższy wynik czasowy wygrywał zawody.

- „Kacper zanotował czas łączny 2:08,89, pokonując tym samym o 0,15 sekund pływaka z Rypina. Dzięki trzem medalom malborskiego zawodnika, klub MAL WOPR został sklasyfikowany na 11 miejscu w zestawieniu 21 klubów zdobywających medale” - dodaje Iwona Ciecholewska.

W zawodach w Grudziądzu startował również Jan Pindel, który nie zdobył medalu, jednak zanotował dwa nowe rekordy życiowe w stylach dowolnym i klasycznym.

A już w czwartek, 23 marca 13-letni Kacper Patoka weźmie udział w najważniejszej imprezie pływackiej dla rocznika 2010. Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików są odpowiednikiem mistrzostw kraju dla zawodników 13-letnich. Zawody odbywają się w dwóch rundach, pierwsza w województwach, zaś druga równocześnie w trzech ośrodkach w kraju.

- „Liczymy na dobry wynik malborskiego pływaka” - podkreśla Iwona Ciecholewska.