Wydanie nr 147/2024, Niedziela 26.05.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Angelika, Filip, Adalwina, Alwina, Adalwin, Alwin, Emil, Ewelina, Paulina, Więcemił, Ariusz
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork - Centralny plac zabaw. Zobacz budowę z lotu ptaka.

Malbork - Centralny plac zabaw. Zobacz budowę z lotu ptaka. fot. TvMalbork.pl
Zgodnie z umową, centralny park zabaw przy ul. Parkowej w Malborku powinien być gotowy już w maju br. Inwestycja kosztuje ponad 4,5 mln zł. Zobacz, jak wygląda plac budowy z lotu ptaka.

Umowa na budowę centralnego placu zabaw przy ul. Parkowej w Malborku podpisana została w marcu zeszłego roku. Zgodnie z założeniem wykonawcy, zakończenie prac ma zakończyć się po upływie 14 miesięcy, które przypadają w maju br. Usytuowany niedaleko Baszty Maślankowej plac zabaw będzie zajmował powierzchnię ponad 20 tys. metrów kwadratowych. W ramach inwestycji ma powstać m.in. tor rowerowy, tor wodny, punkt widokowy, labirynt z zieleni czy zabawki edukacyjne.

Wykonana zostanie również instalacja wodociągowa z przyłączem oraz instalacja oświetlenia placu, a także ciągi piesze, place o nawierzchni syntetycznej i mineralnej.

Jednym ze źródeł finansowania jest pożyczka w wysokości 4,5 mln zł z Pomorskiego Funduszu Rozwoju Sp. z o.o., której spłatę zaplanowano na lata 2023-2038.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Miłoradz, Frombork od 49 zł Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Miłoradz, Frombork od 49 zł
Wykonujemy Zdjęcia i Filmy Lotnicze w Jakości Full HD - Wielowirnikowy Bezzałogowy Statek Latający - Dron - Biały 24 TvMalbork.pl Wykonujemy Zdjęcia i Filmy Lotnicze w Jakości Full HD - Wielowirnikowy Bezzałogowy Statek Latający - Dron - Biały 24 TvMalbork.pl
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
a
a 27.04.2022, 18:39
co za dramat w tym Malborku, co za władza z Charzewskim na czele! wszystko płatne na majówkę!
rybałt
rybałt 27.04.2022, 14:27
Na otwarciu będą tłumy, po roku pustki. Z Południa nikt nie dojedzie, bo radny Adam I. usilnie starał się o likwidację linii autobusowej nr 8.
Nemo
Nemo 27.04.2022, 16:11 (odpowiedź do rybałt)
Dlaczego piszesz "radny Adam I" czyżby już był oskarżony? Ilarz jest osobą publiczną i można i należy używać imienia i nazwiska. No chyba, że ma się alergię na tego osobnika co jest zrozumiałe.
Paweł
Paweł 26.04.2022, 17:45
Basenu dalej niema, hali widowiskowo sportowej dalej nie ma, kina dalej nie ma. Malbork to totalna sypialnia i miasto starszych ludzi. Młodzi tylko stąd wyjeżdżają. A Charzewski tylko chodzi w garniturku i rączki ściska zadowolony.
Jan
Jan 26.04.2022, 20:28 (odpowiedź do Paweł )
Może jest coś bliżej.