Wydanie nr 140/2024, Niedziela 19.05.2024
imieniny: pokaż (12 imiona)Celestyn, Potencjana, Potencjanna, Kryspin, Bernarda, Piotr, Iwo, Pękosław, Mikołaj, Augustyn, Pudencjana, Pudencjanna
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Przekop Mierzei Wiślanej. Ile osób będzie pracowało w Bosmanacie „Nowy Świat”?

Na miejscu przekopu Mierzei Wiślanej trwa budowa Bosmanatu „Nowy Świat”. Ile osób będzie zatrudnionych w Bosmanacie? Czy będzie to praca stała czy sezonowa? Czy trwa już rekrutacja? Gdzie będą i przez kogo szkoleni pracownicy Bosmanatu? Z tymi pytaniami redakcja TvRegionalna24.pl zwróciła się do Urzędu Morskiego w Gdyni.

W odpowiedzi Magdalena Kierzkowska, rzecznik prasowy Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni poinformowała, że w Bosmanacie „Nowy Świat” zostaną zatrudnieniu pracownicy służb dyżurnych, operatorzy śluzy i mostów, bosman do obsługi technicznej oraz cumownicy.

 

- „Łącznie przy pracy w systemie całodobowy, będzie to najprawdopodobniej kilkanaście osób, na wzór funkcjonujących w naszym urzędzie służb dyżurnych” - informuje Magdalena Kierzkowska. - „Praca w Bosmanacie będzie całoroczna, kanał przez mierzeję obsługiwany całodobowo. Zgodnie z planem, zatrudnienie pracowników nastąpi miesiąc przed przekazaniem obiektów Inwestorowi. Śluzy będą obsługiwać operatorzy, którzy zostaną przeszkoleni przez wykonawcę systemów sterowania wrotami śluzy i mostami”.

Piotr Wąsowicz
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
slawomirstefaniak@yahoo.com
slawomirstefaniak@yahoo.com 04.02.2021, 14:06
Dlaczego nie moze byc wybudowany jeden wysoki most zamiast dwoch obrotowych mostow ?. Co stoi na przeszkodzie zeby przekop by 1 metr glebszy umozliwiajac wiecej statkow oceanicznych przeplywac tym kanalem ? Czy moze mi to ktos wyjasnic?

slawomirstefaniak@yahoo.com