Wydanie nr 330/2020, Środa 25.11.2020
imieniny: pokaż (4 imiona)Erazm, Katarzyna, Tęgomir, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat sztumski. Prawie 100 osób ukarano za brak maseczki.

  • Wydanie nr 330/2020
  • 19 listopada 2020, 10:35
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Powiat sztumski. Prawie 100 osób ukarano za brak maseczki. fot. KPP Sztum
Każdego dnia policjanci powiatu sztumskiego prowadzą wzmożone działania, które mają na celu zaniechanie rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz apelują o przestrzeganie przepisów sanitarnych. Bądźmy ostrożni i odpowiedzialni.

 

Z uwagi na dużą liczbę zachorowań na COVID-19, cały kraj znajduję się w obszarze czerwonym i w każdym z powiatów obowiązują takie same obostrzenia. Policjanci powiatu sztumskiego prowadzą wzmożone działania, które mają na celu zaniechanie rozprzestrzeniania się koronawirusa i apelują o przestrzeganie przepisów sanitarnych. W odpowiedzi na widoczny brak przestrzegania przepisów i zaleceń sanitarnych, mundurowi stale interweniują i zwracają uwagę na zagrożenie, z jakim wszyscy mamy do czynienia.

 

 

 

 

Od 24 października br., odkąd na terenie kraju zaczęła obowiązywać „czerwona strefa”, do chwili obecnej mundurowi na terenie powiatu sztumskiego ukarali łącznie mandatami karnymi 96 osób za nieprzestrzeganie obowiązku zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. W 7 przypadkach sporządzono wnioski o ukaranie do sądu.
 

 

 

 

Koronawirus nie zniknął. Funkcjonariusze nadal prowadzą wzmożone działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, a każdy przypadek naruszenia obowiązujących przepisów spotka się z reakcją Policji. W działania zaangażowani są funkcjonariusze z różnych pionów, m.in. prewencji i ruchu drogowego oraz kryminalni. Policyjnych kontroli należy spodziewać się w sklepach, lokalach gastronomicznych, środkach komunikacji publicznej, na deptakach i w pozostałych miejscach uczęszczanych przez mieszkańców. Za niestosowanie się do panujących obostrzeń grozi mandat do 500 złotych. W przypadku rażącego łamania przepisów policjanci poinformują o tym sanepid, który może nałożyć karę nawet do 30 tys. zł.


 

 

 

Informację i zdjęcie przekazał: st. sierż. Paweł Łyko, oficer prasowy KPP Sztum

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.