We wtorek, 20 października br. o godzinie 06.54 zastęp zadysponowano do skontrolowania polowej izby przyjęć przy szpitalu w Sztumie.
O godzinie 08.42 zastęp skierowano do Dzierzgonia na ulice Żurawią, do zabezpieczenia lądowiska LPR poprzez prawidłowe ustawienie samochodu z włączoną sygnalizacją świetlną.
W środę, 21 października br. o godzinie 10.1 zastęp pojechał do wsi Postolin, gdzie na odcinku około 1,5 km drogi powiatowej znajdowało się kilkanaście plam substancji oleistej.
W czwartek, 22 października br. o godzinie 04.37 siedem zastępów zadysponowano do miejscowości Szropy, gdzie palił się parterowy budynek mieszkalny, jednorodzinny.
O godzinie 10.55 dwa zastępy skierowano do Sztumu, gdzie w piwnicy 5x5 m budynku administracyjnego szpitala na wysokości około 1 m znajdowała się woda gruntowa.
Poszukiwany był listem gończym.
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Sztumie zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna był poszukiwany za przestępstwo, jakim było kierowanie pojazdem mechanicznym znajdując się w stanie nietrzeźwości. Kryminalni pracując nad sprawą ustalili adres, pod którym może przebywać poszukiwany, po czym niezwłocznie pojechali pod ustalone miejsce. Mężczyznę zauważono po południu, jak wsiadał do samochodu. Zatrzymany 42-latek, mieszkaniec powiatu sztumskiego był całkowicie zaskoczony wizytą mundurowych. Poszukiwany mężczyzna trafił już do zakładu karnego, gdzie zgodnie z decyzją sądu odbędzie teraz zasądzoną karę.
W niedzielę, 25 października br. o godzinie 07.01 zastęp zadysponowano do skontrolowania polowej izby przyjęć przy szpitalu w Sztumie.
Kierująca pod wpływem narkotyków.
W weekend policjanci Referatu Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sztumie patrolując ulice miasta postanowili zatrzymać do kontroli drogowej osobowe BMW. W trakcie kontroli kierująca swoim zachowaniem wzbudziła podejrzenie, że może być pod wpływem narkotyków. Mundurowi poddali kobietę badaniu na zawartość środków odurzających w organizmie testerem narkotykowym. To badanie potwierdziło, że 37-latka jest pod wpływem amfetaminy. Kobieta została zatrzymana, a następnie pobrano od niej krew, aby potwierdzić wynik testera. Samochód został odholowany na parking strzeżony. Mieszkanka powiatu sztumskiego straciła prawo jazdy, a niebawem odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo. Za kierowanie autem będąc pod wpływem narkotyków kobiecie grozi do 2 lat pozbawienia wolności.
W poniedziałek, 26 października br. o godzinie 13.33 zastęp pojechał do osady Przezmark, gdzie na jednym pasie drogi wojewódzkiej nr 519 na odcinku około 12 m znajdowała się plama substancji ropopochodnej.
We wtorek, 27 października br. o godzinie 08.33 dwa zastępy zadysponowano do Dzierzgonia, gdzie na drodze wojewódzkiej 515 na odcinku około 2 km znajdowała się plama substancji ropopochodnej o szerokości około 0,5 m.
O godzinie 14.52 dwa zastępy wezwano do Sztumu, gdzie w jednym z budynków wielorodzinnych przy ulicy Stefana Czarnieckiego jeden z lokatorów wyczuł gaz.
O godzinie 18.47 strażacy pomogli policji w otwarciu mieszkania w domu jednorodzinnym w Kępinie.
W środę, 28 października br. o godzinie 16.14 dwa zastępy skierowano do miejscowości Biała Góra, gdzie na drodze wojewódzkiej nr 603 doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem do przewozu osób.
W czwartek, 29 października br. o godzinie 03.49 zastęp zadysponowano do miejsca zdarzenia, gdzie na łuku drogi DK55 około 1 km przed miejscowością Gościszewo w przydrożnym rowie znajdował się samochód osobowy marki AudiA4 po dachowaniu (czytaj https://www.tvsztum.pl/aktualnosci/31742,dk55-nie-zachowala-ostroznosci-i-wpadla-do-rowu).
W piątek, 30 października br. o godzinie 07.01 zastęp zadysponowano do skontrolowania i dopompowania powietrza w polowej izby przyjęć przy szpitalu w Sztumie.
W niedzielę, 1 listopada br. o godzinie 00.24 zastęp pojechał do miejscowości Klecewo, gdzie samochód osobowy marki Audi A6 po wcześniejszym uderzeniu w drzewo, stał na drodze.
Jeździł samochodem bez uprawnień.
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sztumie patrolując ulice miasta zauważyli osobową Alfę Romeo, którego kierujący popełnił wykroczenie drogowe nie stosując się do znaku ,,B-1" - zakaz ruchu w obu kierunkach. Auto zostało zatrzymane do kontroli. W trakcie kontroli, po sprawdzeniu kierującego w policyjnej bazie okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. 23-latek, mieszkaniec powiatu sztumskiego za kierowanie pojazdem bez uprawnień oraz popełnione wykroczenie został ukarany mandatami karnymi w wysokości 1 tys. złotych. Ponadto jego samochód odholowano na parking strzeżony.
Kierowca na podwójnym gazie.
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Sztumie patrolując ulice miasta postanowili zatrzymać do kontroli osobowe Renault, które wzbudziło podejrzenie, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu. Pojazd zatrzymano do kontroli. Przypuszczenia mundurowych potwierdziły się. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w organizmie kierującego 56-latka blisko dwa promile. Mężczyzna został zatrzymany oraz stracił prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo mieszkaniec powiatu sztumskiego odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.
Informację przekazał: mł. ogn. Piotr Spiżewski, Starszy Technik Wydział Operacyjno-Kontrolno-Rozpoznawczy KP PSP Sztum oraz st. sierż. Paweł Łyko, oficer prasowy KPP Sztum