Wydanie nr 265/2021, Środa 22.09.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Daria, Maurycy, Tomasz, Ignacy, Joachim, Prosimir, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Do Malborka to tylko wyspać się przyjeżdżam – krótka analiza mieszkanki.

Często o miastach, które w bliskim sąsiedztwie graniczą z większymi aglomeracjami mówi się, że są ich sypialniami. Skąd taka nazwa? Prawdopodobnie wzięła się z tego, że mieszkańcy mniejszych miast dojeżdżają do pracy czy studia do większych, ale na noc wracają do swoich przysłowiowych czterech ścian. Czy rzeczywiście Malbork postrzegany jest w ten sposób?

A więc miasto Malbork. Hmm.. Cóż... Za dużo dobrego powiedzieć nie mogę, oprócz tego, że na upartego można pieszo przejść, bo wszędzie w miarę blisko (nie jest dużym miastem). Ogólnie rzecz biorąc Malbork to dziura, nie ma nic ciekawego prócz zamku, nie ma wyboru dobrze zaopatrzonych sklepów, nie ma możliwości wieczorem spędzić czasu z partnerem lub znajomymi w jakimś lokalu, i nie mówię tu by usiąść i się schlać, tylko coś dobrego zjeść, wypić i spędzić miło czas. Drogi są tragiczne, dziura pogania dziurę szczególnie przelotówka przez miasto na Elbląg.

Z tego powodu, iż Malbork wieczorami robi się miastem wymarłym, to chętnie spędzamy czas w Gdańsku, zawsze gdzieś coś dobrego się zje i posiedzi do późniejszego wieczoru, jest większy wybór sklepów np. Taka Matarnia. W jednym miejscu, a konkretne sklepy.

Jeszcze jeden minus to taki, że w sobotę niestety trzeba jechać do Gdańska również, bo w Malborku wszystko zamknięte od południa powoli. Do Malborka to tylko wyspać się przyjeżdżam, bo nic innego tu nie ma do roboty. Brudno, nudno... Wiola”.

 

Czekamy na wasze komentarze, opinie i przemyślenia na temat naszego miasta. Jest coś, co was również niepokoi i martwi? A może wręcz przeciwnie - piszcie na adres: info@tvregionalna24.pl

Wiola
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Hyde park


Komentarze (37)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Mariola
Mariola 24.02.2020, 00:18
Tak tylko wycinka drzew ,ryją w ziemi ,niszczą naturalne środowisko .Co tam na Wielbarku się szykuje? Wycinają mimo już w tak zniszczonym terenie nad Nogatem,co będzie budowane ? Komu sprzedano cały teren z lasem? Wypalają w Koscieleczkach drzewo koło jeziorka ,po co? Kto na to pozwala ? Wytną drzewa a później lament ze smog? Niszczą i tak skażone powietrze, niszczą gdzie się da i co się da. Śmieci w około ,obraz brzydki to co widać to słabo świadczy o mieszkańcach i urzędnikach.
Alutka
Alutka 16.02.2020, 20:59
To prawda nic tu się nie dzieje głupi Sztum czy Nowy Staw ma więcej atrakcji i różnorodności dla każdego. Zły rządzący
Ziutek
Ziutek 16.02.2020, 17:39
………………..Jak rządziło peło musiałem pracować, byłem kierowcą w MZK w Malborku. Pobudka o 3 rano, przed 5 na bazie i cały dzień woziłem wariatów po mieście. Niedziela, świątek i piątek, ostra harówka. Jedni mówią taka praca, według mnie to współczesne niewolnictwo. Ale od czasu wypłaty kopulacyjnego - 500 plus moje życie się zmieniło, bajka. Mówię Wam. Teraz dopiero jestem gość. Zapisałem się do PIS co by mieć z nimi spokój i co by mnie bronili w Sądach bo mam długi. Zwolniłem się z pracy i teraz to bym nie poszedł do roboty nawet za 8 tys. zł na rękę. Żyję z konkubiną Lusią i 12 dzieci a Lusia mówi, że to nie koniec. Jedno chyba moje. Ona zarejestrowana - oczywiście jako samotna matka. Full socjal - czynsz MOPS płaci, 2 tony węgla z MOPS na zimę sprzedaliśmy po 700 zeta za tonę. Po co mi, jak i tak mam darmo prąd z klatki schodowej. Żarcia tyle, że zjeść się nie da. Makaron, cukier, ryż sprzedajemy znajomym, bo sklepy nie chcą - jest opisane "pomoc społeczna - nie na sprzedaż". Co za matoł taki tekst wymyślił – pewnie wróg Polski i Polaków! Bachory mają ciuchy z darów - wszystko nówki, jedzenie w szkole darmo. Na wakacje "pod gruszą" dzieci dostały z pomocy społecznej po 700 zł kupiłem se nową komórkę, full wypas, teraz telewizora szukam na kredyt, pierwszą ratę pewnie wpłacę, rszte…a się zobaczy, nic nie obiecuję. Kredyty mam wszędzie gdzie dali, nigdzie nie spłacam - mogą mi skoczyć. Komornik nie ma mi co zabrać, a zresztą jakby co, to konkubina z dziećmi robi takie przedstawienie, że urzędnicy przy dziennikarzach muszą nas jeszcze przepraszać. Żyje się w Polsce dobrze, tylko trzeba pogłówkować. Kablówkę mam darmo- wkłułem się w kabel na sieni - od rana piwko, papierosek i Eurosport. Szkoda, ze fajek w MOPSIE nie dają, mam nadzieję, że po wyborach nowego Prezydenta to się zmieni. No, nie będę wam dłużej przeszkadzał - bierzcie się do roboty, bo ktoś musi zarobić na nas biednych i pokrzywdzonych przez los. Pozdrawiam. Pan Ziutek.
Mario
Mario 16.02.2020, 14:31
W sezonie coś jeszcze się dzieje ale poza sezonem miasto umiera. Nic tu się nie dzieje nie ma gdzie dobrze zjeść coś innego egzotycznego lokale to takie podrzędne spelunki jedna wielka lipa.
Sigalife
Sigalife 16.02.2020, 12:34
Miast chyba chce być turystyczne. Tylko że bezdomni i żule zaczepiają ludzi przy fontannie, gdzie jest zwykle najwięcej turystów. To nie zachęca.