Wydanie nr 292/2021, Wtorek 19.10.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Paweł, Pelagia, Ziemowit, Kleopatra, Ferdynand, Siemowit, Skarbimir
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Ach, ten Malbork – krótka diagnoza mieszkanki.

Ach, ten Malbork – krótka diagnoza mieszkanki. fot. TvMalbork.pl
Zmiany, a raczej ich brak w Malborku od kilku lat są dostrzegane przez wielu mieszkańców, którzy z tym miastem związali swoją przyszłość. Smutno się robi, gdy czyta się w mediach o rozwijających się miastach ościennych, a Malbork, wydawać by się mogło – stanął w miejscu i stoi już tak zbyt długo. Co jeszcze niepokoi mieszkańców grodu nad Nogatem?

O mieście tym pisać można wiele, każdy mieszkaniec to wie. Jednak odnosząc się do waszych redakcyjnych opowiastek o mieście, warto wywróżyć jeszcze turbo korki w centrum, bo skoro będzie turbo parking na turbo wielką ilość aut, to chyba muszą one jakoś wjechać do samiuśkiego centrum miasta, jak i wyjechać z niego tworząc przy tym jedną wielką korkową rodzinę. Na szczęście burmistrz przechadza się piechotą z wiadomych względów, więc i zdąży na każde uroczyste otwarcie i przecięcie wstęgi.

Swoją drogą, nie jest teraz wpisane w trendy włodarzy, aby samochody z miast wyprowadzać pod miasto, by tam tworzyć turbo parkingi? By oczyścić miasto ze spalin, podbudować ewentualną komunikację miejską lub po prostu - by turysta zobaczył więcej przechadzając się po mieście? A nie, dobra sorry.

W tym mieście w sezonie, prócz zamku, można zobaczyć jeszcze panów śpiących na ławkach, czasem uatrakcyjnią swój sen oddawaniem moczu. Są też nieskoszone chaszcze, niezmiecione chodniki i drogi, dzieci zastępujące sobie kąpielisko fontanną, w której wyżej wymieniony Pan z ławki moczył stópki kilka godzin wcześniej.

Ach, ten Malbork. Miasto sezonu 2020. Pozdrawiam, Dajana".

 

Czekamy na wasze komentarze, opinie i przemyślenia na temat naszego miasta. Jest coś, co was również niepokoi i martwi? A może wręcz przeciwnie - piszcie na adres: info@tvregionalna24.pl

Dajana
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Hyde park


Komentarze (28)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Mieszkancy
Mieszkancy 13.02.2020, 07:17
Wybraliśmy Cię Charzewski obiecywałeś duża inwestycje w miejsca pracy,gdzie to jest obwodnicę znów przestaliście za takimi sprawami trzeba chodzić, a nie latach po imprezach i głupa palić wes się pan do roboty


Zobacz całość: http://www.tvregiona…
Mareczek
Mareczek 13.02.2020, 19:36 (odpowiedź do Mieszkancy)
Jacy wy naiwni hihi :)
Mieszkaniec
Mieszkaniec 12.02.2020, 18:30
Właśnie oglądam program "Tak Jest" z błaznem Cymańskim w roli głównej. Kto tego gościa wybrał na Posła ?
pis
pis 12.02.2020, 20:28 (odpowiedź do Mieszkaniec)
Tylko hańba i wstyd dla Malborka.
Jaro
Jaro 12.02.2020, 18:22
Gdyby nie zamek to Malborka by na mapach nie było..... Ale co fakt to fakt..... Nic na plus się nie zmienia.... O sorry progi zwalniające dołożą bo są niezbędne do funkcjonowania tej wioski.... A chazeskiego to na taczce wywieść po tych progach żeby nery sobie odbił..... Palkens jeden...... Porażka włodarze......
Mieszkaniec
Mieszkaniec 12.02.2020, 17:39
Jeżeli chodzi o nasze miasto to trzeba by było stworzyć więcej miejsc pracy a nie przeznaczać takich terenów jak Pemal pod zabudowę usługowo-mieszkalną.Jeżeli jednak chodzi o rządy Pana Rychłowskiego to nie wiem czy wszyscy wiedzą że za jego kadencji powstał pomysł budowy parkingu przecież to jest jego inwestycja, tylko on mógł to wszystko załatwić. Wprowadzić dodatkowo 300 samochodów do centrum miasta, a gdzie ekologia.Miasto miało problem ze życiem działki w Kałdowie, tam powinien być parking. Za Pana Rychłowskiego wstała wybudowana droga przez rynek do nikąd, o przepraszam do osiedla które się buduje, wydane nie pottzebie pieniądze na rondo na Mickiewicza. I to był dobry gospodarz? No fakt znalazł parę działek aby sobie postawić nieruchomości
Drapichrust
Drapichrust 14.02.2020, 10:14 (odpowiedź do Mieszkaniec)
Taki gospodarz, że tylko gdzie kawałek wolnej ziemi to firma jego żony buduje bloki. Nie jakieś parki rodzinne, place zabaw, rekreacji. Tylko bloki, które się sprzedają po 4,5 koła za metr jak świeże bułki. A kolejne bańki fruną niczym ptaki do ciepłych krajów na konto Pana gospodarza. Pozdrowienia dla wszystkich, którzy tak kibicują Panu gospodarzowi w nabijaniu własnego konta :)
lehiaszajs
lehiaszajs 13.02.2020, 19:39 (odpowiedź do Mieszkaniec)
Każde rondo jest lepsze od progów zwalniających i skrzyżowań charzewskiego!
Ja
Ja 12.02.2020, 19:30 (odpowiedź do Mieszkaniec)
Ma rądo władza miasta wpływu nie miała. Pozwolenie na parking zostało wydane za rządów obecnego wlodarza. Nie wiesz--nie pisz głupot ;*
pis
pis 12.02.2020, 18:09 (odpowiedź do Mieszkaniec)
Tak to był dobry gospodarz , i nie pisz niesprawdzonych rzeczy.
malborczyk
malborczyk 12.02.2020, 14:47
Jak się ma rozwijać nasz kochany Malbork,kiedy mamy niedorozwiniętych włodarzy miasta,oraz doświadczonych steranych życiem 20 letnich Cymańskich zaangażowanych w zwiedzaniu świata.