Wydanie nr 265/2021, Środa 22.09.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Daria, Maurycy, Tomasz, Ignacy, Joachim, Prosimir, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Spędzą wakacje z Wojskami Obrony Terytorialnej.

Spędzą wakacje z Wojskami Obrony Terytorialnej. fot. Maciej Szalbierz 7PBOT
Kolejni żołnierze zasilą 7 Pomorską Brygadę Obrony Terytorialnej. W Malborku ponownie odbędzie się wcielenie w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej w ramach akcji „Wakacje z WOT”.

Zamiast w góry czy nad morze wybiorą się na poligon. Wojskowy rynsztunek zastąpiwakacyjną, podróżną torbę. Twarze pokryje maskujący kamuflaż a plażowe obuwie ustąpi miejsca ciężkim wojskowym butom. Nadchodzące wakacje spędzą w wyjątkowy sposób – zostaną żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej.  Już w najbliższy piątek, 28 czerwca w Malborku kolejni chętni stawią się w 71 batalionie lekkiej piechoty i wstąpią w szeregi 7 Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. kpt. Adama Dedio. 
Termin czerwcowego wcielenia nie jest przypadkowy. Pokrywa się on z rozpoczynającą się przerwą wakacyjną od nauki szkolnej, a to powiązano z realizacją projektu "Wakacje z WOT". Projekt ten jest następstwem zakończonej sukcesem akcji „Ferie z WOT”, która realizowana była w okresie ferii zimowych w województwie pomorskim. Stanowi on również odpowiedź na zainteresowanie wstąpieniem do Wojsk Obrony Terytorialnej uczniów szkół średnich, studentów oraz kadry dydaktycznej.
Pierwszy dzień wcielenia to przyjęcie, umundurowanie oraz dokonanie wszystkich czynności ewidencyjnych. Następnie żołnierze rozpoczną ćwiczenia praktyczne. Podczas 16 dni szkolenia instruktorzy położą szczególny nacisk na naukę praktycznych umiejętności posługiwania się bronią, zasady zachowania na polu walki, przetrwania w trudnych warunkach, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej czy też orientacji topograficznej. W ostatnim dniu żołnierze OT pełniący TSW odbędą egzamin końcowy na tzw. pętli taktycznej. Szkolenie zakończy się uroczystą przysięgą wojskową na terenie 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku, podczas której żołnierze wypowiedzą słowa roty oraz z dumą wykrzykną, że pozostają "Zawsze gotowi, zawsze blisko", by pomagać lokalnej społeczności, swojej małej ojczyźnie. 

Info i foto: Maciej Szalbierz 7 PBOT

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.