Wydanie nr 265/2021, Środa 22.09.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Daria, Maurycy, Tomasz, Ignacy, Joachim, Prosimir, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Miłoradz przygotowuje się do ekologicznej inwestycji

Gmina Miłoradz przygotowuje się do ekologicznej inwestycji fot. pixabay.com
Na terenie gminy Miłoradz może powstać farma fotowoltaiczna. Elektrownia słoneczna planowana jest na terenie dawnej roszarni w Mątowach Wielkich. Samorząd zgodził się na takie zagospodarowanie swojego terenu, a do Urzędu Gminy zgłaszają się już firmy zainteresowane ekologiczną inwestycją.
Odnawialne źródła energii są przyszłością polskiej, ale i światowej gospodarki. Coraz częściej energia jest pozyskiwana z siły wiatru czy promieni słonecznych. Nie inaczej może być w gminie Miłoradz, a konkretnie w sołectwie Mątowy Wielkie, gdzie planowana jest budowa farmy fotowoltaicznej.
- Na terenie Mątów Wielkich posiadamy teren po roszarni, który od lat jest niezagospodarowany i przez to nie przynosi samorządowi żadnych wpływów do budżetu - mówi Arkadiusz Skorek, wójt Miłoradza. - Postanowiłem sprawdzić, czy terenem byłyby zainteresowane firmy inwestujące w odnawialne źródła energii. Wysondowaliśmy rynek i okazało się, że w tym miejscu mogłaby powstać farma fotowoltaiczna. Jesteśmy już po pierwszych rozmowach i naszą ofertą na chwilę obecną jest już zainteresowanych dwóch potencjalnych inwestorów. 
Urząd Gminy planuje wydzierżawić swój teren na okres 30 lat, by zachęcić prywatne podmioty do budowy farmy złożonej z zespołu urządzeń przekształcających energię słoneczną w energię cieplną lub elektryczną.
- Jeśli uda się nam zrealizować ten pomysł, to nie tylko będziemy samorządem, w którym promowane są odnawialne źródła energii, ale i będziemy z tego tytułu osiągać korzyści finansowe - tłumaczy Arkadiusz Skorek. - Dziś z terenu nie mamy ani złotówki, a po realizacji zadania do kasy budżetu z dzierżawy i podatku może wpływać rocznie nawet 70 tys. zł. Dla takiego małego samorządu jak nasz, to duże środki.
Informacja Prasowa Urzędu Gminy Miłoradz
Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork, Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Frombork,
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.