Wydanie nr 277/2022, Wtorek 4.10.2022
imieniny: pokaż (5 imion)Dalwin, Franciszek, Konrad, Konrada, Dalewin
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Mężczyzna utopił się w sztumskim jeziorze. Walka z pożarem domu w Pudłowcu. Weekendowy raport sztumskich służb mundurowych – 12.09.2017

Mężczyzna utopił się w sztumskim jeziorze. Walka z pożarem domu w Pudłowcu. Weekendowy raport sztumskich służb mundurowych – 12.09.2017  fot. Archiwum TVSztum.pl
Do najpoważniejszych działań minionego tygodnia policji i straży pożarnej, należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia w związku z odnalezieniem ciała mężczyzny niedaleko brzegu Jeziora Zajezierskiego ok. 5.49 w Sztumie przy ul. Władysława IV.

Strażacy z komendy w Sztumie reagowali na szereg zgłoszeń, z których najpoważniejsze dotyczyły:

usuwania skutków dachowania auta w Poliksach 5 września ok. godz. 11.20 oraz ugaszenia pożaru w budynku mieszkalnym w 7 września w Pudłowcu po godz. `17-tej; 7 września ok. godz. 22 Koślince zabezpieczono także miejsce pod lądowanie śmigłowca LPR.

.

Strażacy podejmowali także interwencje w związku z m.in. : połamanym konarem drzewa w Bruku 4 września 4 września ok. godz. 19-tej; koniecznością usunięcia plamy oleju w Sztumie przy ul. Mickiewicza 6 września; zalaną piwnicą w Sztumie przy ul. Kalkszteina 7 września.

 

Ponadto usuwano też gniazda owadów w Parku Miejskim w Sztumie (8.09), Jasne i Pierzchowicach (9.09) oraz w Sztumie przy ul. Nad Jeziorem (9.09) oraz Gościszewie (10.09).

 

--

RZECZNIK PRASOWY KP PSP SZTUM

st. kpt. DARIUSZ TREĆ

 

Miniony weekend dla sztumskiej policji upłynął spokojnie pomimo dużego wydarzenia, jakim były bez wątpienia Dni Ziemi Sztumskiej. Policjanci z sekcji ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Sztumie w związku ze zwiększonym ruchem ulicznym w tym czasie, kontrolowali kierowców oraz informowali oraz pilnowali, by przestrzegano zakazu wjazdu w wyłączone z ruchu tereny. Został zatrzymany tylko jeden nietrzeźwy rowerzysta w Gościszewie. Był nim 53-letni mieszkaniec Malborka, który jechał rowerem mając ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

 

--

RZECZNIK PRASOWY KPP SZTUM

mł.asp. KAROLINA GASTOŁ-ZAWICKA

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.