Wydanie nr 57/2024, Poniedziałek 26.02.2024
imieniny: pokaż (5 imion)Aleksander, Dionizy, Mirosław, Klaudian, Gerlinda
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Trzy dodatkowe windy ułatwią dostęp na perony. Postęp prac budowlanych na dworcu kolejowym w Malborku - 29.11.2017

Trzy dodatkowe windy ułatwiające dostęp na perony powstaną na dworcu kolejowym w Malborku. Dziś (tj. 29 listopada br.) postanowiliśmy sprawdzić postęp prac budowlanych, które rozpoczęły we wrześniu.

Wraz z remontem całego dworca, który rozpoczął się 3 lata temu, istniała mała iskierka nadziei, że problem brakujących wind na dworcu PKP w Malborku które z poewnością ułatwiły by poruszanie się miedzy peronami zostanie rozwiązany - tak się jednak nie stało. Powód, dla którego windy nie zostały zamontowane był wtedy oczywisty. By nie naruszyć zabytkowej architektury dworca postanowiono zamontować platformy przyschodowe. Chociaż w teorii platformy te miały być samoobsługowe, to jednak skorzystanie z nich możliwe było tylko z pomocą obsługi dworca. A to już było najlepszym sposobem na... spóźnienie się na pociąg. 


Jak się okazało niestety takie rozwiązanie nie do końca satysfakcjonowało podróżnych, ponieważ z platform mogą korzystać wyłącznie osoby poruszające się o wózku. A co z osobami starszymi, czy matkami z dziećmi w wózkach? Najwidoczniej ich pominięto.

Czy problem został zażegnany?

Jak się okazuje problem nie został zażegnany i pozostawiony bez echa niezadowolonych podróżnych. Jak informuje PKP Polskie Linie Kolejowe S.A, 12 lipca br. został wyłoniony wykonawca na przystosowanie przejścia dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się na dworcu PKP w Malborku, którym na dzień dzisiejszy została firma MOSTY GDYNIA Sp. z.o.o. 

- Sprawa jest bardzo świeża, komisja jeszcze obraduje i nie wiadomo czy obecna oferta zostanie wybrana – mówi Ewa Symonowicz-Ginter, z Zespołu Prasowego PKP PLK. - Termin zakończenia prac przewidziany na koniec bieżącego roku.


Zbędne wydawanie pieniędzy, lecz czyim kosztem?

Czy nie można było tak od razu?...Nowy konserwator wojewódzki uznał, że windy nie będą jednak zaburzały bryły zabytkowego budynku dworca.  

Naprawienie tego „błędu” będzie kosztowało około 2 mln zł. 

- Spowodowane jest to tym, że na dworcu nie powstanie jedna, a kilka takich wind – uzupełnia rzecznik Ewa Symonowicz-Ginter.

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

 

 

 

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Kris
Kris 20.11.2017, 21:16
Źle że nie od razu podczas remontu ale dobrze że w końcu. Jeszcze tylko poprawa nagłośnienia megafonów, bo czytelność komunikatów jest beznadziejna i będzie super
Meduna
Meduna 12.09.2017, 21:02
Malborki sąd kilka lat temu wydał pieniądze na winde w jednym ze swoich budynków. Po czym po krótkim czasie budynek ten został opuszczony. marnotrastwo.
Ewa
Ewa 12.09.2017, 19:59
i takie materiały macie robić. Krótko i na temat.BBRAAWO
Maurycy
Maurycy 14.09.2017, 11:42 (odpowiedź do Ewa)
Ewa a Ty kim jesteś? Cenzorem? Czy może krytykiem? Jeśli krytykiem to wpisz sobie w wyszukiwarkę haslo "Krytyk z filmu job, czyli ostatnia szara komórka" milego oglądania.