Wydanie nr 265/2021, Środa 22.09.2021
imieniny: pokaż (7 imion)Daria, Maurycy, Tomasz, Ignacy, Joachim, Prosimir, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zobaczmy to jeszcze raz! Malbork rekordowo zagrał z orkiestrą Jurka Owsiaka. Za nami 25. Finał WOŚP: Czas na podsumowanie - 23.01.2017

Zobaczmy to jeszcze raz! Malbork rekordowo zagrał z orkiestrą Jurka Owsiaka. Za nami 25. Finał WOŚP: Czas na podsumowanie - 23.01.2017 fot. 25 finał WOŚP Malbork
15 stycznia br. w całej Polsce odbywał się 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do tej szczytnej akcji po raz kolejny dołączyli mieszkańcy Malborka. W tym roku zbiórka odbywała się „Dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom”

W kraju i za granicą ponad 120 tysięcy wolontariuszy zbierało pieniądze, które następnie rozliczało 1600 sztabów. Na ulicach Malborka kwestowało 82 wolontariuszy. 

Tradycyjnie na ten dzień przygotowano atrakcje na lodowisku w Szkole Podstawowej nr 5 oraz Makul@turze. Impreza zakończyła się po godzinie 20 na Placu Kazimierza Jagielończyka, gdzie w ramach „światełka do nieba” odbył się pokaz grupy Nephilim - Fire & Light Show.

O godzinie 8:00 na lodowisku miejskim rozpoczęła się Regionalna Liga Hokeja. Podczas rozgrywek trwała sprzedaż ciast własnej roboty, gorący bigos, zimne i ciepłe napoje, a także zapiekanki przygotowane przez mamy hokeistów i panie ze Stowarzyszenia Nasz Wielbark. Tam również odbywały się pierwsze licytacje, z których zebrano z licytacji 850 zł gotówką i 350 z terminala.

O godzinie 15:00 przenieśliśmy się do auli Szkoły Podstawowej nr 5, gdzie odbywały się występu przedstawicieli malborskich przedszkoli, szkół i zespołów MCKiE. Jak co roku puszkę WOŚP zasilać było można dokonując zakupów na stoiskach wystawionych przez malborskie szkoły i instytucje. Nie zabrakło smakołyków z kawiarenki pod Aniołami. Na scenie prócz występów trwały licytacje. Zlicytowano m.in kosz słodyczy (200 zł), zestaw gadżetów WOŚP (200 zł), złoty pierścionek od Zygmunta Suchodolskiego (900 zł), kolację dla 2 osób w towarzystwie Burmistrza Malborka Marka Charzewskiego (1100zł), tort z cukierni Jędruś (500 zł), obraz z galerii Ars - w tej aukcji jak co roku bezkonkurencyjni byli podopieczni Niepublicznego Przedszkola „Czerwony Kapturek”, którzy wylicytowali obraz za 1500 zł, sukienkę Miss Polski na Wózku (170 zł), Złote serduszko od Daniela Partyki (700 zł) oraz plakat z podpisami piłkarzy Mundial 2006 (450 zł). 

Kolejne aukcje i występu odbywały się w Makul@turze. Największą kwotę podczas licytacji uzyskał voucher na wykonanie tatuażu w salonie Habeer Tatoo (puszkę zasiliła kwota 200 zł). 
Na scenie wychowankowie Katarzyny Zając-Baca wystąpili w koncercie Łubudubu. Tego wieczoru wysłuchać mogliśmy jeszcze występu Ewy Szwajlik i przyjaciół. 

Po godzinie 20:00 na Placu Kazimierza Jagiellończyka odbył się pokaz fireshow z elementami pirotechniki w wykonaniu grupy Nephilim - Fire & Light Show. 

Rozliczenia puszek w siedzibie sztabu trwały prawie do północy. Z samej zbiórki prowadzonej przez wolontariuszy konto WOŚP zasiliła kwota 55 516,46 zł 

„Turbo wolontariuszem” czyli osobą, która nazbierała najwięcej datków została wolontariuszka Zuzanna Kędzierska - 2170,37 zł. Podobną kwotę udało się zebrać Dominice Dolik - 2090,83 zł. 

Malborski sztab WOŚP dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznej akcji. Wielkie podziękowania dla wolontariuszy, licznych sponsorów, instytucji, firm i osób prywatnych oraz mieszkańców, którzy tak hojnie wsparli naszą zbiórkę. 

Dzięki wspólnej pracy i wsparciu wielkich serc udało nam się osiągnąć rekordową sumę 72 236,98.

 

INFORMACJA ZE SZTABU

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
krzyżak
krzyżak 24.01.2017, 11:58
zawsze uważałem i uważam że na mieszkańców Malborka można w takich akcjach jak WOŚP można liczyć!BRAWO i jeszcze raz BRAWO!!!
Weronika
Weronika 23.01.2017, 13:57
Bravo Malbork !