Wydanie nr 264/2021, Wtorek 21.09.2021
imieniny: pokaż (9 imion)Bernardyna, Hipolit, Jonasz, Marek, Laurenty, Mateusz, Ifigenia, Bożeciech, Melecjusz
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

25 Finał WOŚP na lodowisku w Malborku w ramach rozgrywek RLH - 15.01.2017

25 Finał WOŚP na lodowisku w Malborku w ramach rozgrywek RLH - 15.01.2017 fot. Jan Guziak
Malborscy hokeiści na turniejach międzynarodowych, 25 Finał WOŚP na lodowisku w ramach rozgrywek RLH. 28-30 grudnia dziewięciu hokeistów UKS Bombek SP3 uczestniczyła w międzynarodowym turnieju hokeja na lodzie w Jastrzębiu Zdrój rocznika 2005. W zawodach brały udział zespoły z Czech, Kadra Moraw, Kadra Śląsk I, Łódź, Liberec, Kadra Śląsk II. Nasza wspólna drużyna UKS Bombek Malbork/HUKS Niedźwiadki Gdynia zajęła ostatecznie V miejsce.

Nasi młodzi hokeiści mieli możliwość rywalizacji z najlepszymi zawodnikami w Polsce z tego rocznika, jesteśmy pewni, że zdobyte podczas turnieju doświadczenie zaowocuje w przyszłości dobrymi wynikami. W zawodach brali udział: Nadia Ratajczyk, Łukasz Piór, Bartosz Seńko, Adrian Czarniak, Kacper Dorobek, Mateusz Mozołowski, Marcin Cybulski, Michał Muczeński i Miłosz Rukat. Turniej organizowany był przez PZHL i Ministerstwo Sportu i Turystyki. Żak młodszy wznawia rozgrywki 25/26 stycznia meczem z ŁKH w Łodzi. Wcześniej nieco starsi koledzy grający na wypożyczeniu w Klubie Sokoły Toruń rozgrywali swoje mecze w Czechach i w Toruniu. Michał Nawrocki w dniach 19-21 grudnia uczestniczył w Turnieju międzynarodowym w miejscowości Bilina, gdzie rywalizował w silnie obsadzonych zawodach z najlepszymi zawodnikami z Czech i Słowacji zajmując ostatecznie 6 miejsce. Michał w turnieju strzelił 3 bramki. Kilka dni później 25-27 grudnia w Toruniu Michał i Bartek Grabara zagrali w międzynarodowym turnieju hokeja na lodzie Christmas Cup 2016 rocznik 2001 z udziałem drużyn z Rosji, Białorusi, Litwy, Izraela, Ukrainy.

13 stycznia w awansem w ramech VIII kolejki rozegrano derby Malborka w Regionalnej Lidze Hokeja na lodzie w Malborku organizowanej przez UKS Bombek SP3 i OSiR Malbork. Przypomnijmy, że w pierwszym meczu to młodzież prowadziła grę wysoko wygrywając, tym razem Bombersi okazali się drużyną bardziej doświadczoną wygrywając 5:4. Bramki strzelili w tym meczu : Paweł Badziong - 3 i Mirek Walicki -2 dla Bombers, Michał Nawrocki, Maciej Cyganowski, Radek Czerniewski i Emil Masłowski dla Bombek SP3.

15 stycznia w VII kolejce w ramach rozgrywek jak co roku tradycyjnie hokeiści zagrali wspomagając 25 Finał WOŚP. Organizatorem finału na lodowisku było Stowarzyszenie Nasz Wielbark, które przygotowało poczęstunek dla uczestników i kibiców oraz UKS Bombek SP3 i OSiR. W finale uczestniczyli także najmłodsi hokeiści, którzy rozegrali mecz pokazowy. W przerwie pomiędzy rozgrywkami można było zalicytować między innymi kij hokejowy z autografami ekstraligowego zespołu Automatyka 2014, krążek z
autografem najlepszego polskiego hokeisty Mariusza Czerkawskiego i koszulkę Mistrz Polski Młodzików w Hokeju na Rolkach. Na lodowisku kibicował naszej drużynie burmistrz Pan Marek Charzewski a UKS Bombek SP3 grając z jednym zmiennikiem zwyciężyli wysoko Media Team Gdańsk 12:3, bramki strzelili w tym meczu: Michał Nawrocki -4, Radek Czerniewski -3, Emil Masłowski - 2, Maciej Cyganowski - 2 i Adam Lis -2. na bramce zadebiutowała młodziutka utalentowana bramkarka Nadia Ratajczyk. W kolejnym meczu Grizzlies Gdynia wygrała 11:6 z Grom Morąg a Marvin's Gdańsk wysoko 14:1 z Gryf Gardeja. W tabeli prowadzi UKS Bombek SP3 złozony wyłacznie z młodych zawodników klubu (18pkt) przed Bombers Malbork (11pkt) i Grizzlies Gdynia (10pkt). Hokej najmłodszych w Malborku wspierają : Apteka Witaminka - Mariusz Tuszakowski, Urząd Miasta Malborka, OSiR, Stowarzyszenie Nasz Wielbark, nc+APF, Falken, Leier, Związek Plantatorów Buraka Cukrowego, Sieć Sklepów Sokół, Wobex, Usługi Ogólnobudowlane - Rafał Mączkowski, TV Malbork, Radio Malbork, Bar BIS, McDonald's oraz Pralnia Eko Laguna, ASO Harasimowiczs.c,Rydwan, Awocado Restauracja i Pizzeria,Sport Rebel Ruda Śląska.

Foto: Jan Guziak

Informacja: UKS Bombek SP3 Malbork

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Hokej


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.