Wydanie nr 214/2021, Poniedziałek 2.08.2021
imieniny: pokaż (6 imion)Gustaw, Karina, Maria, Stefan, Świętosław, Teodota
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Idealny miejski samochód

 

Decyzja o wyborze samochodu, bez znaczenia czy chodzi tutaj o auto używane kupione na przykład w komisie,  czy z salonu, uwzględniać powinna nie tylko nasze gusta motoryzacyjne, ale przede wszystkim to, w jaki sposób będziemy użytkować samochód, jakie są nasze potrzeby i oczekiwania. Dla pokonujących na co dzień dalekie trasy, znaczenie będą miały z pewnością inne kwestie, niż dla tych, którzy używają samochodu aby dojechać do pracy, która znajduje się dwa osiedla dalej. Zupełnie inne samochody będą wybierać single, a inne ci, którzy mają zamiar podróżować z całą rodziną. Dziś podpowiadamy, na co zwracać uwagę wybierając samochód, którego głównym przeznaczeniem ma być użytkowanie w mieście.

 

Zobacz ogłoszenia motoryzacyjne

http://www.zulawyimierzeja24.pl/ogloszenia

Ekonomicznie i komfortowo

 

             Samochód miejski to przede wszystkim auto, które niewiele spala. Przemieszczanie się po mieście w godzinach szczytu, wiąże się ze staniem w korkach, ciągłym zatrzymywaniem się i ruszaniem, idealnie zatem sprawdzi się benzyniak z niewielkim spalaniem, bądź diesel. Wielu z nas ceni sobie w mieście także niewielkie samochody, które łatwo zaparkować niemal wszędzie i cechują się dużą zwrotnością. Samochód z instalacją gazową to niewątpliwa oszczędność, powinniśmy jednak wybierać tylko te, w których instalacja zamontowana została fabrycznie.

             Samochodem, który może zmieścić się praktycznie wszędzie, a przy tym ma spalanie w mieście pomiędzy 4,2 – 5 litrów jest np. Fiat Punto, bądź Ford Ka. Cena zakupu używanych jest stosunkowo niska, podobnie jak koszty eksploatacji samochodów. Pozycją rekomendowaną przez motoryzacyjnych ekspertów jest także Nissan Micra, który przy stosunkowo niewielkiej pojemności silnika  - 1,2 l - może pochwalić się dobrymi osiągami – 11,3 s do setki i V max 180 km/h. W przypadku tych samochodów musimy liczyć się jednak z niewielką przestrzenią w środku, a także ograniczoną pojemnością bagażnika. Dla poszukujących rodzinnego samochodu miejskiego, dobrą alternatywą mogą być wersje kombi, jak np. Hyundai i30 CW. Auta o których mówimy, to wozy dynamiczne, co jest szczególnie ważnym argumentem dla Panów. Godna polecenia i w rozsądnym budżecie będzie również Skoda Fabia w wersji kombi.

             Rekomendowane powyżej samochody cechują się nie tylko małym spalaniem, ale także komfortem użytkowania. Jeśli jednak poszukujesz czegoś o wyższym stopniu wygody, doskonałym rozwiązaniem będzie zakup auta z automatyczną skrzynią biegów. To rozwiązanie ma tyle samo zwolenników, co przeciwników, nie można jednak odmówić mu komfortu. Zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym istnieje wiele modeli samochodów w wersji automatycznej. Tutaj jednak warto postawić na nowsze modele, które nie będą wiązały się z potrzebą częstych napraw i dużym spalaniem. Dobrą alternatywą będzie z pewnością zakup kilkuletniego Audi A4, którego ceny zaczynają się już od kilkunastu tysięcy złotych. Renomowana marka i udokumentowana historia samochodu mogą bez wątpienia oszczędzić nam wielu kłopotów w przypadku kupna samochodu z autokomisu.

            

Kilkulatek z charakterem

 

             Niejednokrotnie wybór używanego, kilkuletniego samochodu do miasta, w dobrym stanie technicznym, okazuje się znacznie korzystniejszy niż zakup auta z salonu. Decyzja o kilkulatku z drugiej ręki, powinna być poprzedzona zbadaniem stanu technicznego pojazdu w stacji diagnostycznej, a także choć powierzchownym zapoznaniem się z opiniami o danym modelu. Mowa tutaj o sprawdzeniu na forach czy samochód jest awaryjny, czy zasięgnięcia opinii znajomych, bądź zaufanych mechaników. Co powinniśmy wiedzieć? Przede wszystkim, co najczęściej ulega uszkodzeniu, ile samochód w praktyce spala w mieście i na trasie, a także jaka jest cena i dostępność części. Szukajmy w renomowanych autokomisach, ufajmy sprawdzonym markom, a także sprawdzajmy w miarę możliwości wszystkie otrzymane na temat samochodu informacje.