Wydanie nr 8/2025, Środa 8.01.2025
imieniny: pokaż (4 imiona)Mścisław, Seweryn, Teofil, Mroczysław
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztumska policja dokonuje podsumowań. W br. skontrolowano trzeźwość 3 tys. kierowców i odebrano 11 praw jazdy! – 25.04.2016

Akcje prewencyjnym prowadzone przez sztumską policją maja szeroki zakres i są realizowane w wielu dziedzinach. Funkcjonariusze reagują na sygnały i zagrożenia. Uczestniczą w debatach społecznych, na których „rysowana” jest mapa zagrożeń. Prowadza też wspólne patrole z innymi służbami: strażą graniczną, strażą miejska czy inspekcją drogową. Być może dlatego odnotowano mniej przestępstw niż w ub. r.

Policjanci wielokrotnie spotykają się z mieszkańcami powiatu na debatach społecznych, w ramach konsultacji społecznych oraz przy okazji tworzenia tzw. „Map zagrożeń bezpieczeństwa”. Te uwagi brane są pod uwagę m.in. przy planowaniach służb w danym regionie. 

W konsultacjach uczestniczą reprezentacje seniorów, przedstawiciele samorządu oraz Straży Miejskiej, Inspekcji Transportu Drogowego, Straży Granicznej, Straży Leśnej oraz przedstawiciele władz gminnych. W trakcie tych spotkań każdy ma okazję do wypowiedzenia się na temat pracy policjantów ze swojej dzielnicy lub osiedla. 

Konsultacje społeczne
Wnioski oraz sugestie zgłaszane podczas konsultacji służą do aktualizacji mapy zagrożeń oraz przy planowaniu służb w danym regionie.

- Wyniki konsultacji mają też wpływ na kształt infrastruktury - mówi mł. asp. Karolina Gastoł – Zawicka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Sztumie. - To niewątpliwy wkład w działania kształtujące realne poczucie bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania. Pozytywne efekty przyniosły również działania kontrolno – prewencyjne przeprowadzane przez policjantów ruchu drogowego, a także współpraca ze społeczeństwem w zakresie zwalczania agresywnych zachowań uczestników ruchu drogowego. Pozytywna ocena opinii publicznej na temat poczucia bezpieczeństwa w Polsce, z której wynika, że osoby ankietowane przez CBOS czują się bezpiecznie jest wyraźnym sygnałem dla policjantów o skuteczności podejmowanych działań. Mundurowi codziennie szczególną uwagę przykładają do skutecznego reagowania na wszelkie zgłoszenia o zagrożeniach. 

Nadmierna prędkość. Zapominają o pieszych i rowerzystach
Nieustannie patrole drogowe kontrolują ruch i dyscyplinują kierowców. W I kwartale 2016 roku funkcjonariusze drogówki przeprowadzili wiele akcji ukierunkowanych przede wszystkim na kontrole prędkości i trzeźwości kierujących, sposób przewożenia pasażerów oraz zwalczanie agresywnych zachowań na drodze. Ich głównym celem było min. zmniejszenie ilości zdarzeń drogowych z udziałem osób pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie kierującym, że piesi i rowerzyści również są uczestnikami ruchu drogowego. Ta praca przyniosła wymierne efekty. 

- W I kwartale br. w odniesieniu do analogicznego 2015 r. na naszych drogach odnotowano znaczny spadek kolizji drogowych – uzupełnia mł. asp. K. Gastoł Zawicka. - W pierwszych trzech miesiącach br. funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość ponad 3 tys. kierowców, zatrzymali 11 praw jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. Policjanci z pionu kryminalnego również mają istotny wpływ na tworzenie poczucia bezpieczeństwa. 

W pierwszym kwartale 2016 roku sztumscy stróże prawa wszczęli o 36 mniej przestępstw w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Wykryli 112 przestępstw. Zarzuty usłyszało 81 osób.

redakcja_
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.