Wydanie nr 43/2025, Środa 12.02.2025
imieniny: pokaż (7 imion)Modest, Eulalia, Damian, Ampeliusz, Melecjusz, Norma, Ewa
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Jechał rowerem mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

  • Wydanie nr 43/2025
  • 12 lutego 2025, 10:38
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Jechał rowerem mając prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. fot. zdjęcie poglądowe
Patrol prewencji w miejscowości Ramzy Małe gm. Sztum zatrzymał do kontroli rowerzystę, który - jak się okazało, jechał rowerem mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Został ukarany mandatem w wysokości 2,5 tys. zł.

We wtorek, 11 lutego rano - podczas rutynowego patrolu w miejscowości Ramzy Małe, policjanci sztumskiej patrolówki zatrzymali rowerzystę do kontroli drogowej.

- „Policjanci podejrzewali, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu. Badanie przeprowadzone przez nich alko-testem wykazało, że mężczyzna miał blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie, a to oznacza, że kierował on w stanie nietrzeźwości – więc popełnił wykroczenie drogowe” - tłumaczy asp. szt. Karolina Kosmowska, Oficer Prasowy KPP Sztum. - „Funkcjonariusze ukarali cyklistę mandatem w wysokości 2500 zł oraz zakazali dalszej jazdy”.

Policjanci przypominają, że jazda pod wpływem alkoholu, niezależnie od środka transportu, jest nie tylko niebezpieczna, ale i niezgodna z obowiązującymi przepisami.

- „Nietrzeźwi uczestnicy ruchu drogowego stanowią zagrożenie dla siebie i innych na drodze. Każdy powinien pamiętać, że jego odpowiedzialność zaczyna się od dbania o własne bezpieczeństwo” - dodaje asp. szt. Karolina Kosmowska. - „Apelujemy do wszystkich rowerzystów i kierowców o przestrzeganie przepisów drogowych. Bezpieczeństwo na drodze jest wspólną odpowiedzialnością nas wszystkich”.

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.