Wydanie nr 202/2024, Sobota 20.07.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Paweł, Eliasz, Sewera, Hieronim, Małgorzata, Leon, Heliasz, Czesław, Leona
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork na kartach historii – najnowsza wystawa Muzeum Miasta czeka na odwiedzających. Wideo i zdjęcia

Malbork na kartach historii – najnowsza wystawa Muzeum Miasta czeka… fot. TvRegionalna24.pl
Historia Malborka w pigułce – tak można byłoby w skrócie opisać najnowszą wystawę przygotowaną przez Muzeum Miasta Malborka. Na 60. tablicach zaprezentowano najważniejsze wydarzenia historyczne naszego miasta – począwszy od średniowiecza, a skończywszy na latach 80. ubiegłego wieku.

W piątek, 5 lipca w ogrodzie Muzeum Miasta Malborka nastąpiło uroczyste otwarcie i odsłonięcie tablic najnowszej wystawy, poświęconej historii naszego miasta. Na 60. tablicach prześledzić możemy historię Malborka począwszy od średniowiecza aż do XX wieku. Jak rozwijało się miasto na przestrzeni tych stuleci? Jak zmieniło się od czasów II wojny światowej? Komu zawdzięczamy rozwój miasta? O tym wszystkim dowiecie się z wyjątkowej wystawy przygotowywanej przez kilka miesięcy przez Muzeum Miasta Malborka.

Na wernisaż wystawy zaproszeni zostali samorządowcy, przedstawiciele instytucji i służb miejskich, sponsorzy oraz mieszkańcy naszego miasta, którzy podkreślali podczas oglądania tablic, że wystawa jest wyjątkowa i świetnie przygotowana. Przy tablicach z okresu powojennego wielu z zaproszonych gości zatrzymywało się na dłużej, wspominając wydarzenia zatrzymane w kadrze.

Zwieńczeniem wystawy jest niezwykła, przedwojenna panorama Starego Miasta.

- „Wystawa jest swoistą podróżą w czasie do najciekawszych wydarzeń z historii, często mało znanych, a to wszystko zilustrowane bardzo ciekawymi pamiątkami” - zachęca do zwiedzenia wystawy Muzeum Miasta Malborka.

Wystawa czynna będzie codziennie do końca września br. w godz. 10:00-17:00.

 

Więcej o wystawie w materiale wideo opowie dyrektor Muzeum Miasta Malborka Tomasz Agejczyk.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.