Wydanie nr 166/2024, Piątek 14.06.2024
imieniny: pokaż (4 imiona)Walerian, Justyn, Eliza, Ninogniew
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum. Za nami II edycja turnieju Format Mölkky Cup.

Sztum. Za nami II edycja turnieju Format Mölkky Cup. fot. Starostwo Powiatowe w Sztumie
Pod patronatem Starosty Sztumskiego odbył się po raz drugi turniej w coraz popularniejszą w naszym kraju grę Mölkky. W wydarzeniu udział wzięło blisko 80. zawodników.

W sobotę, 8 czerwca na Orliku Zespołu Szkół im. Jana Kasprowicza w Sztumie odbyła się II edycja turnieju Format Mölkky Cup pod patronatem starosty Leszka Sarnowskiego. W zawodach uczestniczyło blisko 80. osób.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że Mölkky to gra, której przybywa coraz więcej miłośników w naszym kraju. Powstała zaledwie kilkanaście lat temu w oparciu o tradycyjną grę fińską.

Na czym polega? W swojej kolejce zawodnicy rzucają drewnianym zbijakiem tak, aby wywrócić nim, upatrzone wcześniej, ponumerowane kręgle. Celem jest uzbieranie dokładnie 50 punktów. W końcówce trzeba jednak uważać, gdyż przekroczenie tej liczby skutkuje cofnięciem do poziomu 25 punktów. W Mölkky można grać niemal wszędzie. Wystarczy niewielki fragment otwartej przestrzeni – ogród, park, czy żwirowa nawierzchnia. Grać można indywidualnie lub w zespołach bez względu na wiek, płeć czy stopień sprawności fizycznej.


 

Informacja i zdjęcia: Starostwo Powiatowe w Sztumie, Leszek Sarnowski

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.