Wydanie nr 170/2024, Wtorek 18.06.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Elżbieta, Paula, Marek, Efrem, Emil, Gerwazy, Drohobysz, Amanda, Miłobor
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Piotr Szwedowski nowym Starostą, a Andrzej Rychłowski – Przewodniczącym Rady Powiatu. Wideo i zdjęcia

Malbork. Piotr Szwedowski nowym Starostą, a Andrzej Rychłowski – Przewodniczącym… fot. TvRegionalna24.pl
Podczas inauguracyjnej sesji Rady Powiatu Malborskiego, wybrani w kwietniowych wyborach samorządowych radni złożyli uroczyste ślubowanie i wybrali nowe władze naszego Powiatu.

W poniedziałek, 6 maja w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Malborku na uroczystej sesji spotkała się Rada Powiatu.

W najbliższej kadencji 2024-2029 w Radzie Powiatu Malborskiego zasiądzie 17 radnych: Radosław Rabenda, Krzysztof Grylak, Dariusz Duda, Piotr Szwedowski, Beata Kacprowicz, Andrzej Rychłowski, Mirosław Czapla, Agnieszka Tuńska-Jackowska, Małgorzata Tabor, Maria Seibert, Tadeusz Cymański, Marek Rukat, Jolanta Szczypior, Marcin Kwiatkowski, Krzysztof Osijewski, Marcin Szesza i Sławomir Zirra.

Uroczystą sesję, do wyboru Przewodniczącego Rady Powiatu, poprowadził najstarszy wiekiem radny Tadeusz Cymański. Nie trwało to długo, bowiem nowo zaprzysiężona Rada w tajnym głosowaniu wybrała Przewodniczącego Rady. Jedynym kandydatem był Andrzej Rychłowski, który w latach 2006-2014 pełnił funkcję Burmistrza Miasta Malborka. Jego zastępcami zostali: Agnieszka Tuńska - Jackowska i Marcin Szesza. Radny Krzysztof Grylak wyraził swój sprzeciw związany z wyborem dwóch Wiceprzewodniczących, jednak prawnik Starostwa Powiatowego potwierdził, że można wybrać dwie osoby. W poprzedniej kadencji Rady był jeden Wiceprzewodniczący.

Następnie Rada przystąpiła do wyboru Starosty Malborskiego. Podobnie jak przy wyborze Przewodniczącego, tu również był tylko jeden kandydat. Był nim Piotr Szwedowski, który w poprzedniej kadencji był etatowym Członkiem Rady. Za kandydaturą głosowało 15 radnych przy jednym głosie sprzeciwu. Zapewne dla wielu obecnych na sali zaskoczeniem okazał się wybór zastępcy starosty. Okazała się nim osoba spoza Rady Powiatu – Dariusz Rowiński, który w kwietniowych wyborach kandydował na Burmistrza Miasta Malborka. Niestety w pierwszej turze odpadł z wyścigu, ale został wybrany radnym miejskim. W związku z tym, że został zastępcą starosty, musiał się zrzec mandatu rajcy miejskiego.

Rada Powiatu przegłosowała także kandydaturę Marka Rukata na Członka Zarządu, który z samorządem powiatowym związany jest od ponad 20 lat.

Wybrano również członków i przewodniczących poszczególnych komisji.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
rob
rob 09.05.2024, 10:14
Czyli nic nowego sie nie wydarzy , jedyne co mogą zapewnić to :
1.Zadnych szans na rozwój miasta
2. dalej będą robić noclegownie z Malborka (kolejne bloki )
3. Nawalą kolejnych biedronek itp .( NOWY LIDL JUŻ JEST DO ZAMKNIĘCIA , A JESZCZE CHYBA ROKU NIE MA.
Ale żeby pomyśleć o jakimś rozwoju miasta to nie.
Jestem napływowym mieszkanicem od 28 lat .Jedyne co zauważyłem to to ,że Tczew , Kwidzyn ,Sztum - Te miasta się rozwijają a Malbork stoi w miejscu, szkoda słów
No ale tak to jest jak KO rządzi , nic nowego
mr.mr
mr.mr 13.05.2024, 14:21 (odpowiedź do rob)
A skad news ,ze Lidl do zamknięcia ??
Ojjj
Ojjj 09.05.2024, 11:38 (odpowiedź do rob)
Za rozwój miasta Malbork odpowiada Miasto Malbork
Kgh
Kgh 11.05.2024, 12:17 (odpowiedź do Ojjj)
Czyli jego władze.Popatrxeć wystarczy na przynależność polityczną radnych.I wtedy wyciągnąć własne wnioski.Zresztą co ma się zmienić jak koryciarze zawsze pchają się przy wyborach.Ci sami od lat W sumie młodzi nie lepsi.Więc jest jak jest.
rtv
rtv 08.05.2024, 13:37
KO wygrała- wypełzają z nor.
krt
krt 08.05.2024, 13:34
Patrząc na twarze wiecznych "działaczy"wniosek jest jeden:
"załamka".
max
max 07.05.2024, 18:27
Strach się bać patrząc na te twarze układ zamknięty
stary zgred .
stary zgred . 07.05.2024, 17:23
Stare wróciło ,Malbork coraz bardziej zaorany , szkoda klawiatury aby tych komentować .
M.
M. 07.05.2024, 14:42
Mam duże wątpliwości czy ,,nowe rozdanie" personalne poprawi jakość zarządzania Starostwem i Powiatem.A co do prowadzenia obrad Sesji to poprzedni Przewodniczący Rady robił to dużo lepiej jak ten nowy.