Wydanie nr 167/2024, Sobota 15.06.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Bernard, Abraham, Edburga, Witold, Witosław, Jolanta, Wit, Leonida, Lotar, Angelina, Wisława
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum. Nowo wybrani radni i Burmistrz złożyli ślubowanie – za nami pierwsza sesja Rady Miejskiej.

Sztum. Nowo wybrani radni i Burmistrz złożyli ślubowanie – za nami… fot. Miasto i Gmina Sztum
Podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej w Sztumie, która odbyła się w poniedziałek, 6 maja radni i Burmistrz odebrali zaświadczenia o wyborze oraz złożyli uroczyste ślubowanie.

W najbliższej kadencji 2024-2029 w Radzie Miejskiej Sztumu zasiądzie 15 radnych: Piotr Siebert, Adam Poćwiardowski, Iwona Ruszkowska, Ryszard Antoniuk, Jarosław Kazimierowicz, Waldemar Fierek, Danuta Barańska, Krzysztof Garbowski, Piotr Spiżewski, Adam Kaszubski, Krystian Zdziennicki, Agnieszka Borowska, Sławomir Lipski, Sławomir Sidorowicz i Wojciech Dobrzyński.

Nowo powołana Rada Miejska wybrała Przewodniczącego i dwóch Wiceprzewodniczących Rady. Jednogłośnie na Przewodniczącego Rady Miejskiej wybrany został Waldemar Fierek, a jego zastępcami (również jednogłośnie) - Danuta Barańska i Adam Poćwiardowski. W dalszej części sesji zaświadczenie o wyborze na Burmistrza Miasta i Gminy Sztum odebrał Bartosz Mazerski, który również złożył uroczyste ślubowanie.

- „Stoję dzisiaj przed Państwem, przed Mieszkańcami, pełen pokory i wdzięczności, jako Wasz nowo wybrany burmistrz. Zaprzysiężenie na to zaszczytne stanowisko jest dla mnie nie tylko wielkim honorem, ale przede wszystkim ogromnym zobowiązaniem(…) Jako burmistrz pragnę być tak samo wytrwały i zdeterminowany, jaki byłem jako sportowiec. Nigdy nie szukałem drogi na skróty, ani nie uciekałem się do nieuczciwych praktyk. Zawsze wstawałem po upadku i wyciągałem wnioski z porażek. Nigdy nie byłem talentem, ale sport nauczył mnie, że sukces wymaga ciężkiej pracy, systematyczności i konsekwencji(…) Byłem znany z bardzo dobrego i skutecznego finiszu. I takim chcę być burmistrzem. Skutecznym, zaangażowanym, zdeterminowanym i z pasją. Będę biegał jeszcze więcej, ale teraz przede wszystkim za sprawami mieszkańców(…) Dziękuję za zaufanie. Razem możemy więcej. Razem stworzymy miasto i gminę, z których będziemy dumni” - powiedział podczas przemówienia burmistrz Bartosz Mazerski.

Za swojego zastępcę burmistrz Bartosz Mazerski powołał Adama Kaszubskiego.

Obecny na sesji ustępujący burmistrz Leszek Tabor, żegnając się z radnymi życzył im oraz nowemu Burmistrzowi wielu sukcesów oraz wyraził nadzieję, że nowe władze samorządowe Miasta i Gminy Sztum dobrze wykorzystają zasoby pozostawione przez poprzedników i przygotowane przez nich inwestycje.

 

Informacja i zdjęcia: Miasto i Gmina Sztum

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.