Wydanie nr 167/2024, Sobota 15.06.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Bernard, Abraham, Edburga, Witold, Witosław, Jolanta, Wit, Leonida, Lotar, Angelina, Wisława
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Muzeum Zamkowe w Malborku zaprasza na uroczyste otwarcie Przedzamcza.

Muzeum Zamkowe w Malborku zaprasza na uroczyste otwarcie Przedzamcza. fot. archiwum TvRegionalna24.pl
Przebudowa budynków gospodarczych wraz z dostosowaniem ich do funkcji kulturalno-edukacyjnych na zamkowym Przedzamczu trwa od trzech lat. Wyrastające w oddali ruiny dziś są już gotowym do użytkowania i w pełni nowoczesnym obiektem. W ostatni weekend kwietnia nastąpi uroczyste otwarcie nowych wnętrz.

Muzeum Zamkowe w Malborku zaprasza wszystkich na wielkie otwarcie nowych wnętrz przebudowanych budynków gospodarczych zamkowego Przedzamcza, które odbędzie się w sobotę, 27 kwietnia w godz. 15:00-20:00 i niedzielę, 28 kwietnia w godz. 13:00-17:00.

- „W ramach uroczystego otwarcia pokażemy nowe pracownie, a przy okazji podejrzymy niewidoczną na co dzień pracę zamkowych działów naukowych” – zachęca do udziału w wydarzeniu Muzeum Zamkowe w Malborku.

To będzie również weekend wielu atrakcji i warsztatów edukacyjnych. Odbędą się warsztaty zamkowego Działu Edukacji: średniowieczny warsztat budowlany, kaligrafia, mała zbrojownia, śpiew gregoriański oraz średniowieczny gród dziecięcy, tor łuczniczy, czerpanie papieru, gry i zabawy średniowieczne, akademia rycerska, mennica – wybijanie monet, warsztaty tańca średniowiecznego, teatr średniowieczny oraz pokazy walk rycerskich. Poza tym będzie dostępny jarmark rzemiosł oraz pyszna strefa gastronomiczna.

W sobotę, 27 kwietnia o godz. 19:00 odbędzie się koncert zespołu muzyki średniowiecznej Veratus.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

- „A już wiosną w budynku tym zaczną funkcjonować: pracownia konserwacji, biblioteka zamkowa, Centrum Badań nad Dziedzictwem Pokrzyżackim, archiwa zamkowe i pracownia digitalizacji” – dodaje Muzeum Zamkowe.


Informacja Muzeum Zamkowego w Malborku

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.