Wydanie nr 108/2024, Środa 17.04.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Klara, Józef, Robert, Radociech, Anicet, Stefan, Izydora, Aniceta, Jakub, Innocenty
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Potrącone na przejściu dla pieszych dziecko trafiło do szpitala.

  • Wydanie nr 108/2024
  • 29 marca 2024, 11:58
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
  • 3 komentarze
Malbork. Potrącone na przejściu dla pieszych dziecko trafiło do szpitala. fot. KPP Malbork
Do zdarzenia doszło w godzinach popołudniowych w Malborku. Na przejściu dla pieszych na ul. Konopnickiej doszło do potrącenia chłopca przez osobówkę, kierowaną przez 62-letnią kobietę. Chłopiec z obrażeniami ciała przewieziony został do szpitala.

W czwartek, 28 marca około godz. 14:30 dyżurny malborskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Marii Konopnickiej w Malborku.

- „Pracujący na miejscu policjanci ruchu drogowego wstępnie ustalili, że 62-letnia kierująca osobowym Fordem nie zastosowała się do znaku poziomego linia podwójna ciągła, następnie omijała stojący autobus i potrąciła 10-letniego chłopca, który przechodził przez przejście dla pieszych. Chłopiec z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala” – wyjaśnia st. sierż. Martyna Orzeł, oficer prasowy KPP w Malborku. - „Badanie trzeźwości nie wykazało obecności alkoholu w organizmie kobiety. Mundurowi zatrzymali kobiecie uprawnienia do kierowania i skierowali sprawę do sądu”.

Funkcjonariusze ruchu drogowego malborskiej komendy apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów.

- „Pieszy jest niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego, a do większości zdarzeń, które są tragiczne w skutkach, dochodzi niestety na przejściach dla pieszych. Nie ma tolerancji dla kierujących, którzy nie zachowują ostrożności w rejonie przejść dla pieszych. Za niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego grożą wysokie mandaty karne oraz utrata prawa jazdy” – dodaje policjantka.

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Ojciec ucznia z ZSP1
Ojciec ucznia z ZSP1 30.03.2024, 15:25
A swiateł na ulicy Kotarbińskiego koło przystanku nie ma chociaż od kilku lat ludzie się domagają bo duży ruch samochodów pędzących uniemożliwia dzieciom przejścia do szkoły. A gdzie policja i straż .
Ktoś
Ktoś 29.03.2024, 20:07
Niestety, mamy coraz głupsze społeczeństwo, ludzie prowadząc auto mają wszystkich i wszystko w dupie. Łamią przepisy ruchu drogowego a los drugiego człowieka mają za nic.
Ktoś 2
Ktoś 2 30.03.2024, 08:29 (odpowiedź do Ktoś)
Nie tylko kierowcy są tacy. PIESZY też zachowuje się jak święta krowa i myśli że zawsze ma pierwszeństwo (Bo takie są niby przepisy). Wbieganie na droge nie patrząc czy coś nie jedzie, przechodzenie w niedozwolonym miejscu i na dodatek z komórką w ręku - A przecież to jest niedozwolone