Wydanie nr 108/2024, Środa 17.04.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Klara, Józef, Robert, Radociech, Anicet, Stefan, Izydora, Aniceta, Jakub, Innocenty
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Konkurs wielkanocnych wypieków w Centrum Edukacji Zawodowej. Wideo i zdjęcia

Malbork. Konkurs wielkanocnych wypieków w Centrum Edukacji Zawodowej.… fot. TvRegionalna24.pl
W Centrum Edukacji Zawodowej w Malborku zorganizowano konkurs wielkanocnych wypieków z udziałem blisko 90 uczniów kształcących się w zawodzie cukiernik i kucharz. Zgłoszono ponad 50 prac.

W czwartek, 21 marca w sali konferencyjnej CEZ w Malborku odbyła się uroczystość rozdania nagród dla zwycięzców i uczestników Szkolnego Konkursu Wielkanocnego. Nagrody wręczali: starosta malborski Mirosław Czapla i dyrektor CEZ Waldemar Kuliński.

W składzie jury znalazła się Karolina Wiejak, znana w naszym regionie szefowa kuchni, pomysłodawczyni projektu społecznego pn. „Szczęście na talerzu”, która podkreślała, że komisja miała bardzo trudne zadanie.

W tym roku klasy I miały za zadanie przygotowanie tradycyjnego mazurka wielkanocnego, a klasy II i III – wypieczeniu kosza wielkanocnego. Większość uczniów pracowała w parach. Do konkursu zgłoszono 28 mazurków i 23 kosze. Przy ocenie brano pod uwagę m.in. wygląd ogólny wyrobu cukierniczego, walory estetyczne czy staranność wykonania.

Wśród uczniów I klasy pierwsze miejsce zajął Paweł Raburski, drugie - Karolina Wróblewska i Natasza Zaranek, a trzecie - Dawid Zienka i Igor Sobisz.

W grupie drugoklasistów najwyżej oceniony został kosz wielkanocny wykonany przez Jakuba Arendarskiego. II miejsce przypadło dla Wiktora Rucińskiego i Marcela Szewczyka, a trzecie - Annie Krajewskiej i Emilii Szymczak.

W klasie najstarszej pierwsze miejsce zajęły Julia Paterek i Zuzanna Meyer, drugie - Paulina Domka i Samanta Stępkowska, a trzecie – Agata Frączkowska.

Wręczono również wyróżnienia.

Jurorka konkursu Karolina Wiejak laureatom sprezentowała swoją książkę „Szczęście na talerzu”, której premiera była we wrześniu ubiegłego roku.

Konkursowe prace uczniowie przygotowywali pod czujnym okiem nauczycielek zawodu: Doroty Kęsickiej Owczarz, Dagmary Piątkowskiej, Haliny Makles i Aliny Domagały.


Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Więcej szczegółów w materiale wideo.


 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.