Wydanie nr 108/2024, Środa 17.04.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Klara, Józef, Robert, Radociech, Anicet, Stefan, Izydora, Aniceta, Jakub, Innocenty
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sztum. Odprawa roczna policjantów – podsumowanie pracy w 2023 r.

  • Wydanie nr 108/2024
  • 15 lutego 2024, 11:35
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Sztum. Odprawa roczna policjantów – podsumowanie pracy w 2023 r. fot. KPP Sztum
Sztumscy policjanci podsumowali miniony rok pracy i określili cele do realizacji w 2024 r. W odprawie służbowej uczestniczył m.in. Komendant Powiatowy Policji w Sztumie insp. Karol Dziemiańczyk i starosta sztumski Leszek Sarnowski.

W środę, 14 lutego w Komendzie Powiatowej Policji w Sztumie odbyła się odprawa służbowa, podsumowująca roczną pracę funkcjonariuszy.. Gospodarzem spotkania był Komendant Powiatowy Policji w Sztumie insp. Karol Dziemiańczyk. W spotkaniu udział wzięła kadra kierownicza sztumskiej jednostki, starosta sztumski Leszek Sarnowski, Prokurator Rejonowy w Kwidzynie Renata Mierzyńska oraz Przewodniczący Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Kwidzynie Wojciech Zelmański.

Komendant przywitał wszystkich przybyłych gości, następnie omówił stan bezpieczeństwa na terenie powiatu sztumskiego i efekty pracy funkcjonariuszy osiągnięte w 2023 r. Przedstawił także priorytety i zadania jakie stoją przed jednostką w tym roku.

- „W 2023 roku na terenie powiatu sztumskiego zanotowano spadek ogólnej liczby przestępstw, przy jednoczesnym wzroście wykrywalności do 80,04%. W minionym roku policjanci przeprowadzili łącznie 16 188 interwencji na terenie całego powiatu sztumskiego, z czego 12 038 odnotowano na terenie miasta i gminy Sztum. Natomiast policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 141 nietrzeźwych kierujących” – wyjaśnia asp. szt. Karolina Kosmowska, oficer prasowy KPP w Sztumie. - „W trakcie wystąpienia Komendant podziękował przedstawicielom władz samorządowych oraz instytucjom za codzienną współpracę z naszą jednostką. Zwrócił uwagę jak ważne jest ich wsparcie. Komendant podziękował wszystkim uczestnikom odprawy za wspólny wysiłek na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu. Na koniec dodał, że funkcjonariusze nadal będą z całym poświęceniem i zaangażowaniem dbać o bezpieczeństwo mieszkańców”.

Odprawa roczna była również okazją do wręczenia awansów na wyższe stanowiska oraz wyróżnień dla funkcjonariuszy, a także pożegnano dwoje policjantów, którzy odeszli na zaopatrzenie emerytalne.

Po zakończeniu prezentacji, głos zabrali goście, którzy podziękowali za dotychczasową pracę mundurowych i życzyli wielu sukcesów w 2024 roku. Praca sztumskiej policji została wysoko oceniona przez instytucje współpracujące. Wyniki osiągnięte przez funkcjonariuszy w wielu kryteriach były najlepsze lub jednymi z lepszych w garnizonie pomorskim.

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.