Wydanie nr 166/2024, Piątek 14.06.2024
imieniny: pokaż (4 imiona)Walerian, Justyn, Eliza, Ninogniew
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. W nielegalnym salonie gier ukryto ponad 1 kg amfetaminy – znalazł je czworonożny funkcjonariusz KAS.

  • Wydanie nr 166/2024
  • 12 lutego 2024, 12:40
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
  • 2 komentarze
Malbork. W nielegalnym salonie gier ukryto ponad 1 kg amfetaminy – znalazł… fot. KPP Malbork
Wspólna akcja malborskich kryminalnych i funkcjonariuszy pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej, wymierzona w zorganizowaną przestępczość hazardową i narkotykową, zakończyła się zabezpieczeniem w dwóch lokalach kilku nielegalnych automatów, kilku tysięcy złotych gotówki, ponad kilograma amfetaminy oraz zatrzymaniem 43-letniego mieszkańca Malborka.

W środę, 7 lutego wieczorem kryminalni z malborskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości związanej z nielegalnym hazardem. W ramach tych działań funkcjonariusze weszli do dwóch lokali na terenie powiatu malborskiego.

- „Mundurowi zabezpieczyli 8 urządzeń, które nastawione były na zarabianie oraz ponad 6 tysięcy złotych gotówki pozyskanej z tego nielegalnego procederu. W akcji uczestniczył czworonożny funkcjonariusz KAS-u, Lola, która po wejściu do jednego z salonów oznaczyła miejsca ukrycia narkotyków. Za ladą i we wnęce ściany mundurowi znaleźli woreczki z białym proszkiem. Badanie zabezpieczonych substancji wykazało, że to ponad 1 kilogram amfetaminy. W lokalu został zatrzymany 43-letni mieszkaniec Malborka” – wyjaśnia asp. szt. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Malborku.

Zatrzymany usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających.  Za to przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

- „Na podstawie zebranego przez śledczych materiału dowodowego sąd zastosował wobec mężczyzny 3 miesiące aresztu” – dodaje policjantka. - „Maszyny służące do organizowania nielegalnych gier hazardowych  o wartości około 96 tysięcy złotych zostały przekazane funkcjonariuszom KAS, jako dowody w prowadzonych postępowaniach”.

Organizatorom nielegalnych gier hazardowych i właścicielom lokali, w których działają niezarejestrowane automaty, grożą kary pieniężne w wys. 100 tys. zł od każdego urządzenia. Za przestępczą działalność polegającą na organizowaniu nielegalnych gier hazardowych grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie.

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Krzyzak
Krzyzak 12.02.2024, 21:03
A gdzie ten przybytek jest?
Krzyżak
Krzyżak 12.02.2024, 16:33
A mickiewicza i róg koszykowej prosperuje non stop kilka lat !!!!...