Wydanie nr 107/2024, Wtorek 16.04.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Benedykt, Bernadeta, Charyzjusz, Leonid, Erwin, Patrycy, Lambert, Urban, Julia, Ksenia
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Wkrótce wielkie zmiany na oddziale ginekologiczno-położniczym.

Malbork. Wkrótce wielkie zmiany na oddziale ginekologiczno-położniczym. fot. archiwum TvRegionalna24.pl
Wysokie standardy panujące na salach porodowych i poporodowych, szeroki zakres świadczeń okołoporodowych oraz wysoki poziom opieki – to główne aspekty, które doceniają pacjentki oddziału położniczo-ginekologicznego w Malborku. Wkrótce oddział przejdzie kolejną „metamorfozę”.

Każdy, kto w ostatnim czasie miał styczność z oddziałem położniczo-ginekologicznym w Powiatowym Centrum Zdrowia w Malborku z pewnością zauważył ogromne nakłady finansowe poczynione w modernizację placówki. Dzięki staraniom Starostwa Powiatowego, zarządu spółki oraz wielkiego zaangażowania personelu, udało się stworzyć warunki zbliżone do domowych – co wielokrotnie zostało docenione przez pacjentki w ogólnopolskich rankingach. Sale porodowe są wyposażone w najnowsze łóżka, które pozwalają przyjąć odpowiednią i najbardziej korzystną pozycję w trakcie porodu. Każda sala posiada własną łazienkę, co tworzy bardzo intymne i komfortowe warunki.

Jednak to jeszcze nie koniec zmian. Wkrótce rozpocznie się ostatni etap prac, który ostatecznie zakończy remont na tym oddziale.

W ramach inwestycji pn. „Dostosowanie piętra II Oddziału Położniczo – Ginekologicznego do obowiązujących przepisów w celu spełnienia wymogów użytkowych i sanitarnych oraz standardów technologicznych na potrzeby Powiatowego Centrum Zdrowia Sp. z o.o.” wyremontowany zostanie: pokój pielęgniarski z pokojem przygotowawczym, pomieszczenie obserwacji noworodków wraz ze śluzą fartuchowo – umywalkową, pomieszczenie higieniczno – sanitarne, pokój położnic i noworodków po porodach powikłanych wraz ze śluzą fartuchowo – umywalkową, sala porodowa z łazienką porodową, brudownik oraz śluza fartuchowo – umywalkowa.

Firma Handlowo-Usługowa NOW-BUD z Susza wygrała przetarg ogłoszony przez Powiatowe Centrum Zdrowia w Malborku i wykona remont oddziału ginekologiczno – położniczego za 255 tys. zł.

Zakończenie inwestycji nastąpi w ciągu 155 dni, licząc od dnia zawarcia umowy.

Warto w tym miejscu podkreślić, że oddział ginekologiczno-położniczy w Malborku z każdym kolejnym rokiem cieszy się coraz większą popularnością. W 2023 r. wybrało go 683 rodziców z różnych stron Polski, którzy pokonali nawet setki kilometrów, by właśnie w tym szpitalu przeżyć najważniejszy w życiu moment - cud narodzin dziecka.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Mieszkaniec
Mieszkaniec 23.01.2024, 05:10
Szkoda tylko że obsługa nie przejdzie metamorfozy. Może Pan Prezes wytłumaczył by personelowi co znaczy slowo EMPATIA. I mówię tutaj o całym szpitalu a nie jednym oddziale. Szpital tworzą ludzie a nie sale. Teraz chwalicie się remontami , odznaczeniami i nagrodami tylko pacjenta w tym wszystkim nie widzicie.