Wydanie nr 107/2024, Wtorek 16.04.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Benedykt, Bernadeta, Charyzjusz, Leonid, Erwin, Patrycy, Lambert, Urban, Julia, Ksenia
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Oddział położniczo-ginekologiczny w Malborku liderem wśród najlepszych w Polsce.

Oddział położniczo-ginekologiczny w Malborku liderem wśród najlepszych… fot. PCZ Malbork
W Rankingu Szpitali Gdzie Rodzić Po Ludzku w czołówce najlepszych porodówek w województwie i kraju w 2023 r. po raz kolejny znalazło się Powiatowe Centrum Zdrowia w Malborku.

Ranking Szpitali Gdzie Rodzić po Ludzku powstaje na podstawie informacji przekazywanych przez kobiety w ankiecie „Głos Matek”. Jest to jedyny taki ranking, który obejmuje wszystkie szpitale i oddziały położnicze w Polsce. Ranking Szpitali codziennie jest aktualizowany. To unikatowy projekt, który pomaga wielu kobietom świadomie wybrać miejsce porodu.

- „Ideą Rankingu Szpitali jest wskazywanie szpitali, w których kobieta może „urodzić po ludzku”, z poszanowaniem godności i intymności, w otoczeniu profesjonalnego i czułego personelu medycznego. Dzięki rankingowi „Głos Matek” szpitale poddane są kontroli społecznej, co przekłada się na poprawę opieki okołoporodowej. Upublicznianie głosu kobiet wnosi do debaty publicznej ważny element jakim jest jakość opieki w procesie narodzin i kształtowanie pozytywnego podejścia do doświadczenia macierzyństwa. Poprzez wyróżnianie szpitali, w których stosowane są wysokie standardy jakości opieki okołoporodowej, społeczeństwo otrzymuje szansę edukacji na temat znaczenia standardów dla zdrowia matki i dziecka” - informuje Fundacja Rodzić po Ludzku, organizator Rankingu.

Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o. Szpital im. dr Jadwigi Obodzińskiej – Król jest liderem wśród porodówek w regionie północnym i w Polsce.

- „Po raz - nawet nie wiemy już który to raz, jesteśmy w Top 10 szpitali w Polsce. Tak naprawdę to najsłabsze miejsce jakie zajęliśmy to 3, „przegrywając” tylko z dwoma prywatnymi placówkami. W samym regionie północnym niezmiennie zajmujemy miejsce 1! Ranking jest o tyle istotny, że powstaje na podstawie opinii pacjentek rodzących w danym szpitalu. Dla nas to oczywiście ogromne uznanie i wielki wiatr w żagle. Serdecznie - po raz kolejny - dziękujemy za docenienie” - cieszy się Powiatowe Centrum Zdrowia w Malborku.

W 2023 r. malborski oddział położniczo - ginekologiczny wybrało 683 rodziców. Często pokonywali dziesiątki kilometrów, by w Malborku przeżyć najważniejszy moment w swoim życiu, jakim są narodziny dziecka. Przyjeżdżali z różnych stron Polski, m.in. z Trójmiasta, Koszalina, Olsztyna, Iławy, Elbląga, Kwidzyna, Sztumu czy Tczewa.

Wśród najlepszych porodówek w regionie północnym znalazły się również szpitale z Gdańska, Kartuz i Olsztyna, a wśród najlepszych w Polsce: z Warszawy, Gdańska, Starachowic, Goleniowa, Myszkowa, Piekar Śląskich, Kartuz, Hrubieszowa, Lipska, Skarżyska-Kamiennej i Zawiercia.


 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Miłoradz, Frombork od 49 zł Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Miłoradz, Frombork od 49 zł
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Obserwator
Obserwator 16.01.2024, 17:14
Szkoda tylko że brak im empatii.