Wydanie nr 52/2024, Środa 21.02.2024
imieniny: pokaż (3 imiona)Eleonora, Piotr, Gumbert
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Powiat sztumski. Nie bądźmy obojętni na osoby w kryzysie bezdomności.

  • Wydanie nr 52/2024
  • 29 listopada 2023, 12:32
  • KPP Sztum
  • Na sygnale
Powiat sztumski. Nie bądźmy obojętni na osoby w kryzysie bezdomności. fot. KPP Sztum
Choć astronomiczna zima dopiero za miesiąc, już teraz za oknami śnieg i niska temperatura. Takie warunki stwarzają potencjalne zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych, w podeszłym wieku oraz tych samotnych. Zagrożenie utraty życia dotyczy szczególnie osób nietrzeźwych, przebywających w pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych. Policjanci praktycznie codziennie sprawdzają miejsca, w których mogą grupować się osoby potrzebujące pomocy. W przypadku napotkania kierują do placówek pomocowych.

Policjanci z powiatu sztumskiego prowadzą działania ukierunkowane na pomoc osobom w kryzysie bezdomności. Funkcjonariusze podczas codziennych patroli sprawdzają, czy w ich rejonie służbowym - na dworcach, ławkach, przystankach, czy też w nieogrzewanych altankach ogrodowych - przy ujemnych temperaturach nie przebywają osoby narażone na wychłodzenie.

- „Zimą bardzo łatwo o tragiczne w skutkach zdarzenie. Dlatego jak co roku przypominamy po raz kolejny i zwracamy się do mieszkańców o wsparcie naszych działań. Apelujemy o informowanie o każdej zauważonej osobie, która mogłaby być narażona na wychłodzenie. Być może nasza pomoc przyczyni się do uratowania komuś życia. Informacje można przekazywać na numer telefonu alarmowego Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112” - apeluje asp. szt. Karolina Kosmowska, oficer prasowy KPP w Sztumie. - „Przypominamy, że informację o grupowaniu się osób bezdomnych wymagających pomocy można zgłaszać również poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa”.

Policyjne działania mają charakter pomocowy oraz mają na celu przeciwdziałanie zagrożeniom związanym z utratą życia i zdrowia osób bezdomnych, a także bezradnych życiowo.

KPP Sztum
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.