Wydanie nr 204/2024, Poniedziałek 22.07.2024
imieniny: pokaż (8 imion)Wawrzyniec, Bolesława, Magdalena, Pankracy, Laurencjusz, Albin, Naczęsława, Benona
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Pijany ugodził znajomego nożem, bo ten bez pozwolenia zjadł mu zupę.

  • Wydanie nr 204/2024
  • 20 listopada 2023, 13:03
  • KPP Malbork
  • Na sygnale
  • 1 komentarz
Malbork. Pijany ugodził znajomego nożem, bo ten bez pozwolenia zjadł… fot. KPP Malbork
Zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu usłyszał zatrzymany przez malborskich kryminalnych 63-letni mieszkaniec Malborka. Mężczyzna podczas libacji alkoholowej w swoim mieszkaniu ugodził dwukrotnie nożem w brzuch 49-letniego biesiadnika. Gospodarzowi nie spodobało się, że jego gość bez pozwolenia zjadł mu zupę.

W środę, 15 listopada rano malborscy policjanci zostali powiadomieni, że w jednym z mieszkań na terenie miasta przebywa mężczyzna, który został ugodzony nożem. Policjanci na miejscu zgłoszenia zastali 49-latka,  który miał rany na brzuchu, a odniesione obrażenia bezpośrednio zagrażały jego życiu i zdrowiu.

- „Wezwani na miejsce medycy zabrali mężczyznę do szpitala, gdzie konieczna była natychmiastowa operacja ratująca życie. Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni,  którzy ustalili przebieg zdarzenia oraz zatrzymali sprawcę” - wyjaśnia asp. szt. Sylwia Kowalewska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Malborku. - „Jak się okazało, poprzedniego wieczoru 49-latek był w mieszkaniu swojego 63-letniego znajomego, gdzie wspólnie spożywali alkohol. W pewnym momencie biesiady mężczyzna bez pozwolenia poczęstował się znalezioną w kuchni zupą, co nie spodobało się gospodarzowi. Doszło do awantury, w wyniku której 63-latek dwukrotnie ugodził nożem kuchennym swojego gościa w brzuch. Po tym ataku 49-latek opuścił imprezę i poszedł spać do znajomych. Na szczęście oni w porę zareagowali powiadamiając o zdarzeniu służby”.

Policjanci podjęli intensywne czynności, przesłuchali świadków, zabezpieczyli ślady i nóż służący do popełnienia tego przestępstwa. Nietrzeźwy 63-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

- „Po wytrzeźwieniu zatrzymany usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, za co grozi mu kara od 3 do 20 lat więzienia. Decyzją prokuratora podejrzany został objęty policyjnym dozorem i otrzymał zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego” - dodaje policjantka.

KPP Malbork
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Krzyżak
Krzyżak 20.11.2023, 17:43
To on nie wiedział że na pusty żołądek nie można pic alkoholu