Wydanie nr 336/2023, Sobota 2.12.2023
imieniny: pokaż (12 imiona)Bibiana, Bibianna, Aurelia, Wiktoryn, Zbylut, Ludwina, Balbina, Sulisław, Paulina, Sylweriusz, Budzisława, Budzisław
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Narodowe Święto Niepodległości w gminie Stare Pole – koncert Sławomira Malinowskiego.

Narodowe Święto Niepodległości w gminie Stare Pole – koncert Sławomira… fot. GOKiS Stare Pole
W przeddzień 105. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Starym Polu odbył się wyjątkowy koncert pełen muzycznych wspomnień w wykonaniu Sławomira Malinowskiego, wokalisty jednego z najbardziej popularnych w Polsce zespołów folkowych Redlin.

W piątek, 10 listopada sala Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Starym Polu wypełniona była po brzegi mieszkańcami, którzy chcieli wspólnie świętować odzyskanie przez Polskę Niepodległości. Spotkanie rozpoczęło się wspólnym odśpiewaniem Hymnu Państwowego oraz powitaniem przybyłych gości przez włodarza gminy – wójta Marka Szczypiora. Na wyjątkowy koncert przyszli również: Radna Rady Powiatu Malborskiego Jolanta Szczypior, radni gminy na czele z Przewodniczącym Rady Gminy Ireneuszem Dziurą oraz dyrektorzy jednostek.

- „Po części oficjalnej na scenie zagościli artyści. Na początku staropolskiej publiczności zaprezentowały się laureatki ogólnopolskich konkursów wokalnych - Lila Mamczyńska i Justynka Sadczuk z Zespołu Wokalnego „Młode Żuławianki” działającego przy GOKiS” - informuje GOKiS Stare Pole.

Głównym punktem wydarzenia był koncert pt. „Bądź moim natchnieniem” w wykonaniu Sławomira Malinowskiego, wokalisty, lidera folkowego zespołu „Redlin”. Podczas koncertu publiczność wysłuchała bardzo dobrze znane piosenki, m.in.: „Lubię wracać tam gdzie byłem już” Zbigniewa Wodeckiego, „Za tobą pójdę jak na bal” Krzysztofa Krawczyka, „Brunetki, blondynki” Jana Kiepury, „Kochać to nie łatwo powiedzieć” Piotra Szczepanika, „Bądź moim natchnieniem” Andrzeja Zauchy, „Nie zapomnisz mnie”, „Time to say goodbye”, „O Sole Mio” i wiele innych przebojów. Po wspaniałym i pełnym emocji koncercie wokalista został nagrodzony przez publiczność gromkimi brawami.

 

 

Informacja i zdjęcia: GOKiS Stare Pole

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.