Wydanie nr 141/2024, Poniedziałek 20.05.2024
imieniny: pokaż (10 imion)Teodor, Anastazy, Wiktoria, Asteriusz, Bernardyn, Saturnina, Iwo, Bronimir, Rymwid, Józefa
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Mistrzostwa Powiatu Malborskiego w szachach drużynowych

  • Wydanie nr 141/2024
  • 6 pażdziernika 2023, 23:11
  • Mariusz Dudek opiekun kółka szachowego w SP 6 w Malborku
  • SportPozostałe
Mistrzostwa Powiatu Malborskiego w szachach drużynowych fot. Mariusz Dudek opiekun kółka szachowego w SP 6 w Malborku
06 października w Szkole Łacińskiej, zostały rozegrane Mistrzostwa Powiatu Malborskiego w szachach drużynowych, rozgrywanych w ramach Igrzysk Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Licealiady. Turniej był świetną okazją do spotkania się młodych szachistów naszego miasta, których wielu z nich skupia sekcja szachowa MCKiE pod kierownictwem pana Marka Dackiewicza sędziującego Mistrzostwa.

Do zawodów zgłosiło się pięć drużyn ze szkół podstawowych i cztery ze szkół średnich. Boje były zacięte, ale z zachowaniem kultury gry. Nie brakowało radości z wygranych i łez z porażek w kolejnych pojedynkach. Kolejne rundy stopniowo wyłaniały faworytów… i wreszcie nastąpiły rozstrzygnięcia.

Najlepszą drużyną w kategorii Igrzysk Dzieci okazała się drużyna Szkoły Podstawowej nr 6 w składzie: Igor Komasara, Natan Komasara, Kacper Licznerski i Karmelita Magiera.

W kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej wygrała drużyna Szkoły Podstawowej nr 6 w składzie: Igor Filipczak, Karol Pidek i Gabriel Filut.

Wśród szkół średnich dominowała drużyna z I Liceum Ogólnokształcącego (trzeba przyznać, że połowę drużyny stanowiły zawodniczki, które są absolwentkami SP 6).

Trzymajmy kciuki za naszych reprezentantów w półfinałach wojewódzkich! Oby udało się im dotrzeć do Mistrzostw Polski! Taki sukces już mamy na swoim koncie!

Zachęcamy wszystkich do gry w „królewską grę”, bo ona kształci pamięć, zmysł taktyczny, umiejętność przewidywania, hart ducha, charakter i wiele innych cech potrzebnych w życiu. Warto!

 

Mariusz Dudek opiekun kółka szachowego w SP 6 w Malborku
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Miłoradz, Frombork od 49 zł Internet Światłowodowy i Telewizja HD + 4K Malbork, Nowy Staw, Nowy Dwór Gdański, Miłoradz, Frombork od 49 zł
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Pozostałe


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.