Wydanie nr 203/2024, Niedziela 21.07.2024
imieniny: pokaż (11 imion)Benedykt, Prokop, Daniel, Ignacy, Andrzej, Wiktor, Stojsław, Julia, Prakseda, Klaudiusz, Arbogast
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Miłoradz. Senioriada - tak się integrują oraz bawią seniorzy z Żuław i Powiśla.

Gmina Miłoradz. Senioriada - tak się integrują oraz bawią seniorzy… fot. Gmina Miłoradz
Na terenie Jeziornej Osady w Gnojewie odbyła się Senioriada z udziałem prawie dwustu seniorów z Żuław i Powiśla, realizowana w gminie Miłoradz w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu. W spotkaniu uczestniczył także gospodarz gminy – wójt Arkadiusz Skorek.

W środę, 20 września odbyła się Senioriada, zorganizowana przez Stowarzyszenie Młodzi dla Żuław oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Miłoradzu w ramach projektu „Aktywne Żuławy - ruszają pokolenia”, na który pozyskano dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu „Sport dla Wszystkich”.

Było to wydarzenie łączące aktywności sportowe, kulinarne i artystyczne z udziałem prawie dwustu seniorów z Żuław i Powiśla.

- „Na licznie przybyłych seniorów czekało mnóstwo atrakcji. Spacer nordic walking wokół jeziora, integracyjne konkurencje sprawnościowe, kulinarne specjały, występy artystyczne oraz wspólne biesiadowanie” - informuje Marcin Szesza, dyrektor GOKiS w Miłoradzu. - „Uczestnicy mogli skosztować również pieczonego udźca, który serwowali wspólnie szef kuchni Jeziornej Osady oraz przyjaciel gminy Miłoradz Karol Rabenda - wiceminister aktywów państwowych”.

Na zakończenie tego wyjątkowego wydarzenia, każdy z seniorów został obdarowany pamiątką.

 

 

 

 

Informacja i zdjęcia: Gmina Miłoradz

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.