Wydanie nr 165/2024, Czwartek 13.06.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Herman, Armand, Chociemir, Lucjan, Gerard, Antoni, Tobiasz, Gerarda, Lubowid
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Jest wyrok w sprawie zabójstwa 36-latka na ul. Kotarbińskiego.

Malbork. Jest wyrok w sprawie zabójstwa 36-latka na ul. Kotarbińskiego. fot. TvRegionalna24.pl
Zapadł wyrok w sprawie wstrząsającego zabójstwa 36-letniego mężczyzny, do którego doszło pod koniec października 2021 r. Wobec żony i jej kochanka sąd orzekł kary 25 lat pozbawienia wolności.

W poniedziałek, 21 sierpnia br. przed Sądem Okręgowym w Gdańsku zapadł wyrok skazujący wobec sprawców zabójstwa 36-letniego mężczyzny. Sąd orzekł kary 25 lat pozbawienia wolności. Akt oskarżenia w tej sprawie Prokuratura Okręgowa w Gdańsku skierowała 31 maja 2022 r.

Przypomnijmy, że do zabójstwa doszło 30 października 2021 r. w Malborku na ul. Kotarbińskiego.

Wówczas pokrzywdzony wraz z żoną  przebywał u swoich znajomych. Po godzinie 18:00  żona poleciła mu, aby  wyszedł na chwilę z mieszkania w celu zabrania  rzeczy z zaparkowanego w pobliżu auta. Do wracającego do budynku pokrzywdzonego podszedł zamaskowany mężczyzna. Z bardzo dużą siłą zadał mu kilkanaście ciosów nożem, w tym w klatkę piersiową, a następnie zbiegł.  

- „Pokrzywdzony zmarł  w następstwie  krwotoku wewnętrznego i zewnętrznego z uszkodzonych narządów   wewnętrznych” - wyjaśnia Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. - „Prowadzone w tej sprawie czynności dowodowe  doprowadziły do wytypowania, a następnie zatrzymania 16 grudnia 2021 r. dwóch osób – żony pokrzywdzonego  oraz pozostającego z nią w bliskich relacjach mężczyzny”.

W toku śledztwa ustalono, że zbrodnia została zaplanowana. Osobą, która ją zainicjowała była żona pokrzywdzonego.

- „W ocenie prokuratora, oboje działali z niskich pobudek zasługujących na szczególne potępienie. Kobieta kierowała się chęcią uzyskania majątku, który odziedziczyłaby po śmierci  męża. Obawiała się jego utraty, bowiem mężczyzna rozważał rozwód” - dodaje Grażyna Wawryniuk. - „Mężczyzna chciał przypodobać się kobiecie „odwagą” oraz  utrzymać z nią bliskie relacje”.     

Obojgu prokurator zarzucił  dokonanie wspólnie i w porozumieniu, w zamiarze bezpośrednim zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie, zakwalifikowanego z art. 148 § 2 pkt 1 k.k. w zb z art. 148 § 2 pkt 3 k.k. w zw z art. 11 § 2 k.k.

- „Sąd Okręgowy w Gdańsku z opisu czynu zarzuconego oskarżonemu wyeliminował działanie ze szczególnym okrucieństwem oraz w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie, a z czynu zarzuconego oskarżonej działanie ze szczególnym okrucieństwem” - wyjaśnia Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. - „Oskarżonego uznał winnym przestępstwa  zabójstwa  z art. 148 § 1 k.k., natomiast oskarżoną  przestępstwa zabójstwa w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie z art. 148 § 2 pkt 3 k.k”.

Sąd wobec obojga oskarżonych orzekł kary 25 lat pozbawienia wolności. Wobec oskarżonego orzekł również zadośćuczynienie w kwocie 100 tys. zł na rzecz małoletniego syna pokrzywdzonego.

Wyrok jest nieprawomocny.


 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości