Wydanie nr 91/2023, Sobota 1.04.2023
imieniny: pokaż (8 imion)Hugo, Zbigniew, Grażyna, Meliton, Teodora, Katarzyna, Tolisław, Jakubina
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Jest akt oskarżenia w sprawie zabójstwa na Osiedlu Południe.

Malbork. Jest akt oskarżenia w sprawie zabójstwa na Osiedlu Południe. fot. Archiwum TvMalbork.pl
Prokuratura Okręgowa w Gdańsku zakończyła śledztwo w sprawie zabójstwa 36 - letniego mężczyzny, do którego doszło 30 października ubiegłego roku na Osiedlu Południe w Malborku.

Aktem oskarżenia skierowanym 31 maja br. do Sądu Okręgowego w Gdańsku objęto 32 - letnią kobietę oraz 35 - letniego mężczyznę. Obojgu zarzucono dokonanie wspólnie i w porozumieniu, w zamiarze bezpośrednim zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie, zakwalifikowanego z art. 148 § 2 pkt 1 k.k. w zb z art. 148 § 2 pkt 3 k.k. w zw z art. 11 § 2 k.k. Oboje przebywają w areszcie.

Przypomnijmy, że do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło 30 października 2021 r. na Osiedlu Południe w Malborku. Pokrzywdzony wraz z żoną przebywał u swoich znajomych w jednym z budynków przy ul. Kotarbińskiego.

- „Po godzinie 18.00 żona poleciła mu, aby wyszedł na chwilę z mieszkania w celu zabrania rzeczy z zaparkowanego w pobliżu auta. Do wracającego do budynku pokrzywdzonego podszedł zamaskowany mężczyzna. Z bardzo dużą siłą zadał mu kilkanaście ciosów nożem, w tym w klatkę piersiową. Następnie zbiegł. Pokrzywdzony zmarł w następstwie krwotoku wewnętrznego i zewnętrznego z uszkodzonych narządów wewnętrznych” - informuje Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

W tej sprawie prowadzone były intensywne czynności. Przeanalizowano dane telekomunikacyjne oraz liczne zapisy monitoringów. Czynności te doprowadziły do wytypowania, a następnie zatrzymania w dniu 16 grudnia 2021 r. dwóch osób mających związek z zabójstwem – żony pokrzywdzonego oraz pozostającego z nią w bliskich relacjach mężczyzny.

- Zbrodnia została zaplanowana przez oskarżonych, przy czym osobą, która zainicjowała ją była żona pokrzywdzonego. Oboje oskarżeni działali z niskich pobudek, zasługujących na szczególne potępienie” - dodaje Grażyna Wawryniuk. - „Oskarżona kierowała się chęcią uzyskania majątku, który odziedziczyłaby po śmierci męża. Obawiała się jego utraty, bowiem mężczyzna rozważał rozwód. Oskarżony chciał przypodobać się kobiecie „odwagą” oraz utrzymać z nią bliskie relacje”.

Przestępstwo zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem oraz w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie zagrożone jest karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, karą 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywotniego pozbawienia wolności.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
True
True 24.06.2022, 08:28
Kara śmierci dla takiego ścierwa!
Adam
Adam 24.06.2022, 07:28
Szok!