Wydanie nr 150/2024, Środa 29.05.2024
imieniny: pokaż (9 imion)Maksymina, Teodor, Bogusława, Maksymin, Ermentruda, Urszula, Rajmunda, Magdalena, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork. Ogromne problemy z parkowaniem i przejazdem ulicą Parkową obok Centralnego Placu Zabaw – informują mieszkańcy.

Malbork. Ogromne problemy z parkowaniem i przejazdem ulicą Parkową obok… fot. TvRegionalna24.pl
Choć od otwarcia Centralnego Placu Zabaw w Malborku minęło raptem kilka dni, mieszkańcy już alarmują o problemie z parkowaniem i swobodnym przejazdem ulicą Parkową w dni wolne od pracy. Czy można temu zapobiec?

W czwartek, 10 sierpnia nastąpiło uroczyste otwarcie Centralnego Placu Zabaw w Malborku. Zainteresowanie nowym obiektem dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta było tak duże, że w pewnym momencie nie było gdzie zaparkować samochodu. Dochodziło do trudnych sytuacji, gdy wzdłuż ulicy (mimo obowiązującego zakazu parkowania w dni powszednie w godz. 07:00-17:00) samochody stały zaparkowane na całej jej długości – jedni kierowcy jechali w kierunku placu zabaw, a inni chcieli stamtąd wyjechać i tworzył się „czołowy” zator. Nie było jak się ruszyć samochodem, ani do przodu, ani do tyłu. Taka sytuacja nie miała miejsca tylko w dniu otwarcia placu zabaw.

Mieszkańcy naszego miasta alarmują, że tak było również w miniony weekend. Trudno było przejechać tamtędy większym samochodem chociażby do pobliskich ogródków, ponieważ samochody zaparkowane były na drodze wzdłuż placu. W weekend zakaz parkowania nie obowiązuje, a może właśnie powinien, by inny kierowcy mieli możliwość przejazdu tą drogą? Mimo, że na placu zabaw jest wyznaczone miejsce do parkowania samochodów, jednak w weekendy i wolne dni uczestników zabaw jest zdecydowanie więcej, niż w dni powszednie, a co za tym idzie – samochodów jest więcej i brakuje wolnego miejsca. Może warto pochylić się nad tym problemem i zmienić na znaku informację? Chociażby po to, by uniknąć w przyszłości „dantejskich scen”? Taka mała podpowiedź dla kierowców - jadąc dalej ulicą Parkową można dojechać do dużego parkingu, a stamtąd przespacerować się z dziećmi na plac zabaw.

A jakie wy widzicie rozwiązania tego problemu?


 

Nagranie wideo z niedzieli, 13 sierpnia br.

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Interwencje TV


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Mieszkanka
Mieszkanka 14.08.2023, 23:42
Co autor miał na myśli "duży parking". Jeśli chodzi o ten przy hotelu, to owszem od strony ulicy Sportowej, bok hotelu, parking jest pusty nie wykorzystany. Niestety od jakiegoś ponad miesiąca nie można na niego wjechać, bo został prowizoryczną siatką zablokowany, aby chyba działkowcy od strony kortów nie parkowali, a także działkowcy z parku z niego korzystali, bo droga za osirem w stronę parku to nie droga, to dziura na dziurze, ale tam turysta już nie jedzie, więc po co ją naprawiać. To zwykła droga gruntowa, a tak ciężko ją poprawić. Co do parkingu przy hotelu, jak zwykle teren pewnie sprzedany dla hotelu i my zwykłe szaraczki nic nie znaczymy.
Bnm
Bnm 14.08.2023, 21:26
Mandaty,blokady i tyle.Jak zapłacą -nauczą się.Ar spacer dla zdrowia wyjdzie-nasze 500+sy samokrytycyzmu żadnego nie mają jeżeli o wygląd chodzi.
M.
M. 14.08.2023, 15:51
Sytuacja pokazana na filmie nie dziwi mnie ani trochę.Teraz prawie wszyscy zmotoryzowani ,,muszą" dojechać przecież na sam plac zabaw. Nie zaparkują koło OSiR-u,bo są zbyt leniwi by przespacerować się stamtąd na plac.
obywatel
obywatel 14.08.2023, 14:49
Znak zakazu nie obowiązuje - jest niezgodny z odpowiednim rozporządzeniem (Dz.U. 2003 nr 220 poz. 2181) jak wiele innych nastawianych amatorsko przez ZGKiM. Tabliczka nie może być na znaku, a pod nim, czcionka także powinna być dokładnie odwzorowana). Znaki ustawione i wykonane niegodnie z prawem nie mają mocy prawnej