Wydanie nr 271/2024, Piątek 27.09.2024
imieniny: pokaż (12 imiona)Przedbor, Urban, Gaja, Amadeusz, Gajusz, Mirela, Adolf, Adolfa, Zybart, Zybert, Zybracht, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvmalbork.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowy Dwór Gdański. Żuławianki mają moc! - zaproszenie na warsztaty.

Żuławski Park Historyczny zaprasza kobiety 18+ oraz osoby LGBTQIA+ (identyfikujące się z kobietami) na dwudniowy bezpłatny Warsztat Mocy z certyfikowaną trenerką WenDo - Lidią Makowską, z elementami warsztatów ceramiki z Magdaleną Wentą-Schulz. Liczba miejsc jest ograniczona.

WenDo jest metodą samoobrony i asertywności, opracowaną przez kobiety i dla kobiet / dziewczyn.

WenDo uczy jak w każdej sytuacji: w miejscu publicznym, na ulicy, w szkole, w domu – potrafić postawić granice i się obronić.

- „Metoda WenDo pochodzi z Kanady od rdzennych mieszkanek Ameryki Północnej, kobiety te praktykują ćwiczenia samoobrony i asertywności w połączeniu z różnymi kobiecymi pracami rękodzielniczymi, to też stało się dla nas inspiracją do włączenia do programu warsztatów ceramiki, które poprowadzi Magdalena Wenta-Schulz” - wyjaśnia Anna Gnyś z Żuławskiego Parku Historycznego w Nowym Dworze Gdańskim.

Warsztaty Mocy odbędą się w dniach 5-6 sierpnia w godz. 10.00-17.00 w Żuławskim Parku Historycznym, ul. Kopernika 17 Nowy Dwór Gdański. Sala mieści się na parterze, jest dostępna dla osób poruszających się na wózkach, z chodzikami itd.

Udział w zajęciach jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń oraz gotowość udziału przez 2 dni warsztatów.

Zgłoszenia na https://forms.gle/Zedyju2fUT4poY827

 

Warsztaty poprowadzą:

Lidia Makowska - z wykształcenia kulturolożka i germanistka, zawodowo ekspertka i certyfikowana trenerka ds. komunikacji międzykulturowej, WenDo, przeciwdziałania przemocy i praw człowieka. Przewodnicząca Stowarzyszenia TAK Trójmiejska Akcja Kobieca w Gdańsku. Wspiera od 2008 roku działania samorozwojowe kobiet i dziewczyn, aktywnie działa na rzecz praw kobiet i pomocy osobom z doświadczeniem przemocy oraz uchodźstwa.

Magdalena Wenta-Schulz - pedagog, terapeuta, animatorka kultury, ceramik, menadżer ekonomii społecznej. Zajmuje się działalnością edukacyjną dzieci, młodzieży i dorosłych oraz terapią przez sztukę osób niepełnosprawnych. Stworzyła i z powodzeniem prowadzi własną pracownię rękodzieła pn. Ceramika z Kącika. Instruktorka pracowni ceramicznej w Żuławskim Parku Historycznym.

 

Projekt „Żuławianki mają moc!” realizowany jest przez grupę nieformalną Żuławianki przy partnerskim wsparciu Klubu Nowodworskiego i dofinansowanego z programu Nowy Akumulator Społeczny.

 

Redakcja. Czekamy na Twoje informacje.
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.